Różne oblicza precyzji w kuchni

Precyzja w kuchni może mieć różne oblicza - od grubości filetu ryby zależeć będzie czas jego pieczenia, z kolei czas marynowania mięsa wpłynie na intensywność smaku pieczeni. Nawet podczas przyrządzania pozornie prostego sosu holenderskiego ważne jest to, w jakim tempie wlejesz roztopione masło do ubitych żółtek. Jednak niezależnie od tego, co przygotowujesz, najważniejszy jest efekt końcowy - by danie, które wyląduje na talerzu, spełniało Twoje oczekiwania. Dlatego zawsze warto zadbać zarówno o czas obróbki cieplnej, jak i odpowiednią temperaturę - co, jak wiemy, nie zawsze jest proste.

Płyta indukcyjna 3.0 pod pełną kontrolą

Naprzeciw tym codziennym zmaganiom wyszła marka Amica, która do portfolio domowego AGD dodała płyty indukcyjne 3.0 z precyzyjnymi programami temperaturowymi. Funkcja HobControl Pro, w którą wyposażone są nowe modele, pozwala zachować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na patelni lub w garnku. Jak to działa? To proste - inteligentny algorytm dostosowuje moc grzania do rodzaju potrawy, więc płyta "pilnuje" stałej temperatury. Jednym palcem precyzyjne ustawiasz moc grzania, ograniczając do minimum ryzyko kulinarnych błędów. HobControl Pro określa też maksymalny możliwy czas obróbki termicznej dostosowany do rodzaju przygotowywanej potrawy.

Programy temperaturowe

Precyzyjne programy temperaturowe zostały opracowane z myślą o produktach delikatnych oraz tych bardziej "wymagających". Topioną czekoladę czy klarowne masło pomoże przygotować program do topienia w 40 °C. Duszenie mięsa lub warzywnego leczo, a nawet smażenie powideł jest proste dzięki programowi do duszenia w 70 °C. Z każdej zupy uda się wydobyć głęboki i intensywny smak gotując w programie "na wolnym ogniu" w 90 °C. A gdy chcesz, by zrobiło się naprawdę gorąco, dania typu stir fry, potrawy wymagające przygotowania w głębokim tłuszczu oraz wykwintne steki zapewni program do grillowania w 200 °C. Nawet gdy na każdym polu płyty znajdują się dania o różnych wymaganiach, nie musisz ich kontrolować - płyta robi to za Ciebie.

Dodatkowe zalety funkcji HobControl

Dodatkową zaletą funkcji HobControl jest niższe zapotrzebowanie na prąd - nawet 40% mniej porównując płytę indukcyjną z ceramiczną! Gdy tryb pracy jest ściśle dopasowany do rodzaju produktu lub gdy urządzenie działa w trybie stand by, nie generuje nadprogramowych kosztów. Zużycie energii pomaga obniżyć również zastosowana technologia HoodConnect Pro, której istotą jest inteligentna komunikacja między płytą indukcyjną a okapem - moc okapu zmienia się automatycznie w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Podsumowując: tak, precyzja w kuchni ma znaczenie! Ale nie zawsze Ty musisz za nią odpowiadać - niech nowoczesne sprzęty AGD wezmą część zadań na siebie.

Więcej informacji na: www.amica.pl