Wybierz odpowiedni zlewozmywak

Decydując się na konkretny model zlewu, warto wziąć pod uwagę nie tylko liczbę domowników, ale również to, czy posiadamy zmywarkę. Rozwiązania dwukomorowe doskonale sprawdzą się w przypadku większej rodziny i konieczności zmywania ręcznego. Jednokomorowy zlew wystarczy, jeśli będzie służył nam głównie do prac związanych z przygotowaniem posiłków. Co istotne, modele zlewozmywaków różnią się między sobą także obecnością i wielkością ociekacza.

Dobrze jest także zorientować się, z jakich materiałów wykonany jest nasz produkt. Stal, granit czy ceramika będą zachowywać się inaczej podczas użytkowania i warto się do tego przygotować. Ciekawą linią zlewozmywaków jest Mezzo II marki FERRO. Zlewy z tej serii wykonane są z granitu. Materiał zapewnia im wyjątkową trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury, a także niszczące działanie środków chemicznych.

ZUMBA - bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, zielona.

Kolejnym krokiem na drodze do stworzenia ergonomicznej strefy zmywania jest wybór odpowiedniej baterii.

MEZZO II - zlewozmywak kuchenny jednokomorowy 58x48 cm, grafit, ZUMBA II - bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, czarna.

Działaj w zgodzie z potrzebami

O wyborze ergonomicznej baterii kuchennej do konkretnego modelu zlewozmywaka decydują w pierwszej kolejności odpowiednia wysokość jej korpusu i optymalna długość wylewki, która kierować będzie strumień wody w centralny punkt dna zlewu. Pozostałe funkcje oferowane przez armaturę powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możemy wybierać z modeli z wyciąganą wylewką, dzięki której swobodnie napełnimy garnek stojący na blacie, albo z wylewką ze zmiennym rodzajem strumieniem, który może posłużyć nam np. do intensywniejszego mycia warzyw.

Ciekawą opcją są baterie Zumba z elastyczną wylewką. Jej kształt można dowolnie formować, co pozwala na swobodne manewrowanie podczas kuchennych prac. Wylewka w tym modelu dostępna jest w wielu kolorach, m.in. czarnym, beżowym, szarym, miętowym, niebieskim czy czerwonym i można ją wymieniać.

ZUMBA - bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, miętowa.

Jeśli zależy nam na wyjątkowej trwałości baterii, sięgnijmy po rozwiązania, których korpus i wylewka wykonane są ze stali nierdzewnej. Takimi bateriami są Camiro Inox i Camira Inox. Armatura ta jest bardziej odporna na korozję, zarysowania i domowe detergenty. Jest też łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

CAMIRO INOX - bateria zlewozmywakowa stojąca, MEZZO II - zlewozmywak granitowy 1-komorowy.

Ergonomiczna strefa zmywania - klucz do wydajności kuchennych czynności

Ergonomiczna strefa zmywania to przede wszystkim strefa dopasowana do naszych potrzeb. Powinna służyć szybkiemu i wydajnemu wykonywaniu kuchennych czynności. Przemyślany wybór sprzętów składających się na jej wyposażenie z pewnością ułatwi stworzenie wymarzonej i funkcjonalnej kuchni.

Więcej informacji na: www.ferro.pl