Pot filler, czyli praktyczny sprzymierzeniec gotowania
Rozwiązania zwiększające komfort podczas gotowania mogą być dla wielu z nas na wagę złota. Tym bardziej, jeśli gotujemy dużo, a co za tym idzie spędzamy w kuchni całkiem sporo czasu. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem kuchennym, które możemy kojarzyć z restauracji, amerykańskich wnętrz, ale coraz częściej również z nowoczesnych projektów kuchennych, jest tzw. pot filler, czyli kran do napełniania garnków, montowany bezpośrednio nad kuchenką.
Ta nietypowa bateria szczególnie sprawdzi się w większej kuchni, gdzie noszenie dużych naczyń napełnionych wodą może być kłopotliwe. Ponadto, umożliwia szybkie dolewanie wody w sytuacjach, gdy zbyt duża ilość paruje podczas gotowania. Pot filler z kolekcji Duero od KFA Armatura nie tylko jest funkcjonalny, ale też zwraca uwagę jakością wykończenia. Ma minimalistyczny kształt i dostępne jest w trzech kolorach: klasyczny inox, matowa czerń i szczotkowane złoto, co pozwala idealnie dopasować wylewkę do każdej przestrzeni kuchennej.
Jak działa "napełniacz garnków"?
Pot filler charakteryzuje się specyficzną budową. Wylewka jest ruchoma w trzech miejscach - raz na wyjściu ze ściany i dwukrotnie na całej długości, dzieląc się w ten sposób na trzy części, poruszające się poziomo niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie pozwala umieścić wylewkę dokładnie nad każdym punktem na powierzchni kuchenki. Dzięki składanej konstrukcji, nieużywana bateria nie zajmuje również miejsca i nie przeszkadza w gotowaniu.
Czy pot filler można montować wyłącznie nad kuchenką? Absolutnie nie! Warto wykorzystać to rozwiązanie do naszych codziennych potrzeb. Sprawdzi się on na przykład przy ekspresie do kawy, a nawet do napełniania misek na wodę dla domowych zwierząt. Warto więc podejść kreatywnie do projektowania kuchni, by wykorzystać tego typu akcesoria w mniej oczywisty sposób.
Czysta woda prosto z kranu - jak działa filtrowanie wody w domowych kuchniach?
Filtrowanie wody w domu to trend coraz bardziej popularny z wielu względów. Pozwala na łatwą dostępność czystej wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, redukuje potrzebę noszenia ciężkich butelek ze sklepu i ogranicza ilość generowanego plastiku. Wśród produktów filtrujących wodę dużą popularnością cieszą się butelki i dzbanki, jednak coraz częściej wybierane są baterie kuchenne wyposażone w profesjonalne filtry do wody. Ich ogromną zaletą jest fakt, że wystarczają nawet na rok użytkowania i nie zajmują niepotrzebnie miejsca na blacie.
W kolekcji Duero Pure znajdują się baterie, wyposażone w profesjonalne filtry marki Profine z blokiem węglowym, które można dopasować do indywidualnych potrzeb domowników. Redukują one zawartość chloru, związków organicznych, a także nieprzyjemnych zapachów z wody. Do wyboru jest uniwersalny filtr Blue, który nada się do każdego gospodarstwa domowego, filtr Silver z antybakteryjnymi jonami srebra - idealny dla rodzin z dziećmi, a także filtr Lilac, który zmiękcza wodę i poprawia jej smak, dlatego będzie najlepszy do ekspresów do kawy.
Zastosowanie filtrów do wody w dostosowanych do tego bateriach kuchennych to strzał w dziesiątkę dla jeszcze bardziej funkcjonalnej kuchni. To zdrowie, wygoda i ekologia w czystej postaci.
Zasady ergonomii w strefie zmywania - liczy się każdy detal!
W kuchennej strefie zmywania bardzo ważna jest ergonomia i komfort pracy. W końcu dla wielu mycie naczyń nie jest ulubioną czynnością, niezbędną podczas gotowania nawet, jeśli posiadamy zmywarkę. Istnieje wiele sposobów na to, aby maksymalnie ułatwić sobie ten proces m.in. poprzez odpowiednie ulokowanie ociekacza, dopasowanie wielkości zlewu czy wybranie baterii kuchennej z wyciąganą wylewką i przełącznikiem strumienia wody. Jednakże poza funkcjonalnością nawet tutaj ważna jest również estetyka. W końcu każdemu z nas zależy, aby przestrzeń wokół nas, nawet ta robocza, była po prostu ładna.
Świetnym rozwiązaniem problemu, jakim często jest zagracenie strefy zmywania mało estetycznymi butelkami z płynem do mycia naczyń jest zamontowanie dozownika, w którym pojemnik z detergentem znajduje się pod blatem. Dzięki temu ze zlewu znika nieestetyczna butelka, a płyn do naczyń jest łatwo dostępny.
Co ciekawe, korzystanie z dozownika do płynu do mycia naczyń w kuchni jest nie tylko praktyczne, ale również ekologiczne. Pozwala bowiem na zmniejszenie ilości generowanych plastikowych śmieci, bo zamiast kupować butelki z płynem, można raz zaopatrzyć się w większe opakowanie płynu i ekonomicznie korzystać z niego za pomocą dozownika.
Zastosowanie praktycznych rozwiązań to niewielki krok dla wielkiej funkcjonalności nowoczesnej kuchni. Jeśli zależy Ci na codziennej wygodzie funkcjonowania, gotowania i zmywania, koniecznie zastanów się nad zastosowaniem ich w swoim domu!
Więcej informacji na: kfa.pl