Zastanawiając się nad tym, jaki model umywalki najlepiej wpisze się w styl naszej łazienki, warto wziąć pod uwagę to, czy potrzebujemy umywalki do postawienia na blat, czy też umywalki meblowej. Z pomocą Ambasadorów Geberit podpowiadamy, w jakich wnętrzach najlepiej będą wyglądać poszczególne typy umywalek.

Duże możliwości aranżacyjne

Funkcjonalność to jedno, jednak równie istotne są względy estetyczne. W łazience nowoczesnej czy tej utrzymanej w klimacie nieco bardziej vintage, a nawet w awangardowym stylu art déco znakomicie sprawdzą się modele z kolekcji Variform marki Koło. Umywalki z tej linii charakteryzują geometryczne formy - to jedna z najbardziej uniwersalnych linii tej marki. Do wyboru mamy zarówno modele nablatowe, jak i meblowe.

Równie uniwersalna jest też seria Geberit iCon. Umywalki o lineralnym designie, delikatnie zaokrąglonym wnętrzu i kontrastujących, wyrazistych liniach zewnętrznych świetnie podkreślą wystrój łazienek utrzymanych w najrozmaitszej stylistyce. Kolekcja Geberit iCon daje mnóstwo możliwości aranżacji dzięki dużemu wyborowi wysokości krawędzi, która wynosi od 5,5 cm w przypadku umywalek meblowych SlimRim do jedynie 1,5 cm w wersji LightRim

- Długa umywalka z dwoma otworami na baterie z pewnością będzie cieszyć oko w salonach kąpielowych. Będzie bardzo funkcjonalna, służąc na raz dwóm osobom. Mała umywalka z otworem na baterię doskonale wkomponuje się w niewielkiej przestrzeni. Jest tak zaprojektowana, że ma przy baterii mały blat, na który można odłożyć np. dozownik. Umywalki iCon ze względu na swój uniwersalny kształt odnajdą się zarówno w łazienkach nowoczesnych, jak i klasycznych. Można je skompletować z toaletą, bidetem oraz zestawem pięknych mebli - podkreśla architekt Katarzyna Szramek.

Katarzyna Szramek

Ergonomia i funkcjonalność umywalek z kolekcji Geberit Xeno²

Miłośników aranżacji w duchu "mniej znaczy więcej" zachwyci również designerska kolekcja Geberit Xeno², która zdobyła prestiżową nagrodę iF Design Award. Mocnym, wyrazistym liniom zewnętrznym towarzyszą miękkie, naturalne kształty wewnątrz umywalki. Efekt jest niezwykle miły dla oka, a przy tym funkcjonalny. Umywalki Geberit Xeno² można zamontować na eleganckiej, wąskiej platformie, która jednocześnie służy za schowek na kosmetyki i inne akcesoria łazienkowe. Szafki pod umywalką zaprojektowano bez uchwytów, co podkreśli minimalistyczny charakter łazienki. - Umywalki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Ważna jest ergonomia i funkcjonalność, ale mają również być ozdobą wnętrza.

Asymetryczne umywalki Geberit Xeno2 zwracają na siebie uwagę. Są efektowne i oryginalne. Sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie możemy bawić się kształtem. Na uwagę zasługuje również blat umywalki, który pozwala zaoszczędzić miejsce w szafce - twierdzą zgodnie właścicielki pracowni PLAN BOX Architekci Aneta Plesiak i Justyna Świerczyńska.

Aneta Plesiak i Justyna Świerczyńska

Umywalki do rustykalnej łazienki z kolekcji Geberit myDay

Z kolei do przytulnej, nieco rustykalnej łazienki w stylu "modern farmhouse" doskonale sprawdzą się umywalki miękkich, organicznych formach, którym zarazem nie brakuje elegancji i naturalnej lekkości. Najlepszym wyborem będzie umywalka z kolekcji Geberit myDay. Jej stylistyka zadowoli tych, którzy chcieliby stworzyć w swojej łazience relaksującą, ciepłą strefę spa. Łagodne krzywizny i duże promienie umywalek natychmiast relaksują i wprowadzają w dobry nastrój. To również znakomicie rozwiązanie w łazience dla gości.

- Umywalki Geberit myDay delikatnie i subtelnie dopasowują się do aranżowanej przestrzeni. Dobrze sprawdzą się zarówno we wnętrzach eleganckich, jak i nowoczesnych. Dzięki zaokrąglonym kształtom nie dominują w przestrzeni, a dyskretnie podkreślają jej charakter niezależnie, czy jest to łazienka w gabinecie usługowym, prywatny pokój kąpielowy, czy też niewielka łazienka w bloku wielorodzinnym - mówi architekt Justyna Król z pracowni Czerwona Cegła

Justyna Król

Więcej informacji na: www.geberit.pl

 

Autor
Jaki model umywalki najlepiej wpisze się w styl naszej łazienki? Wywiad z Ambasadorkami Geberit
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...