Jednym z najuciążliwszych momentów jest pranie - przed każdym z nich warto użyć specjalnej rolki, która zbiera wszystkie włoski ze swetrów, spodni czy koszulek. Czasem jednak i to nie wystarcza, gdyż po drodze do pralki zbierzemy kolejną garść sierści. Jest to problem zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą, aby na koszulach biznesowych czy spodniach typu casual widniały nieestetyczne włoski czy zmechacenia. Mamy prosty trik na to, jak pozbyć się sierści zarówno z mokrych ubrań po praniu, jak i z bębna pralki. Sprawdźcie koniecznie w poniższej poradzie.

Jak pozbyć się sierści z pralki po wypraniu ubrań? Prosty trik

Kochacie zwierzęta tak, jak my i nie wyobrażacie sobie bez nich życia? Dzięki temu sposobowi zapomnicie raz na zawsze o nieestetycznie okłaczonych ubraniach, które wymagają powtórnego czyszczenia. Bez względu na to, czy macie krótkowłosego ratlerka czy yorka o pięknej, długiej sierści w typie włosa ludzkiego, z każdym dacie sobie radę. To prosta technika, którą przekazała mi znajoma, pracująca w weterynarii.

To metoda, która nie jest inwazyjna nawet w przypadku najdelikatniejszych ubrań. Włóżcie ubrania jak zawsze do bębna pralki i dodajcie detergent. Może być to proszek do prania, jak i płyn - to nie ma większego znaczenia. Teraz wlejcie do komory płynu zmiękczającego ocet spirytusowy.

Około pół szklanki. Dzięki temu pozbędziecie się włosków z łatwością. Po praniu wystarczy strzepać wybrane ubrania i powiesić. Zauważycie ogromną różnice, a pojedyncze włoski już nie będą szpecić waszych koszul. W tym triku nie musicie dodatkowo stosować płynu do płukania - ocet skutecznie je zmiękczy i sprawi, że będą bardzo przyjemne w dotyku.

Jakim sposobem najszybciej oczyścić mokre ubrania z sierści?

Nie zastosowaliście wcześniejszego sposobu i wyjęliście ubrania pełne sierści waszych czworonogów? Nic nie szkodzi. Na to również jest metoda. W szybki sposób pozbędziecie się jej, bez nadmiaru niepotrzebnych nerwów i stresu. Moją rekomendacją jest folia spożywcza, którą możecie zarówno zwinąć w kulkę, jak i rozłożyć niewielki płat na ubraniu, w którym znajdują się kłaczki. Bardzo szybko zbiera pojedyncze włoski, które bywają oporne w innych technikach.

Jeżeli jednak dopiero zamierzacie dodać takie ubrania do pralki, warto zaopatrzyć się w mokre chusteczki z celulozy, które nie zniszczą się podczas prania, a zbiorą sierść. Jakie powinny być, aby spełniać swoją funkcję? Idealny będzie produkt bezzapachowy.

Nie będzie kolidował z waszym ulubionym płynem do zmiękczania ubrań. Jeżeli jednak nie używacie go ze względu na postępujące alergie, nasączcie chusteczki kilkoma kroplami olejku eterycznego. Wyciągnijcie przynajmniej 3-4 chusteczki z celulozy, aby starczyło na 5-6 kg pranie. Po upraniu wystarczy je wyjąć i strzepać ubrania.

Autor
Tak w prosty sposób pozbędziecie się sierści pupilów z pralki po wypraniu. Wystarczy 1 rzecz
Ewa Kwiatkowska
Redaktorka, domatorka, miłośniczka pięknych wnętrz i designu. Nieustannie eksperymentuje w swoim domu i ogrodzie, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnymi rozwiązaniami....