Podczas prania białych ubrań obowiązkowo sprawdzajmy zalecana temperaturę. Wybrane materiały będą niszczeć w wyższych wskaźnikach, co szybko wpłynie na ich jakość po wysuszeniu. Jeżeli mamy sporą ilość białych ubrań do wyprania w przedziale 40-60 stopni, warto nastawić program na około 45 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie będziecie musieli się obawiać, że musicie wstawić kilka prań. W koszu macie spodnie z białych włókiem z metalowymi wstawkami? Zawsze upewnijcie się, że nie noszą znamion rdzy, którą łatwo wytępicie w pierwszym stadium za pomocą kwasku cytrynowego. W przeciwnym wypadku "rozleje się" na większą powierzchnię ubrania. Co zrobić, aby w naturalny sposób dbać o śnieżną biel waszych tunik czy koszul? Znany babciny trik to ułatwi.
Co dodać do prania, aby było śnieżnobiałe? Prosty trik z wodą po gotowaniu tego produktu!
Jak wspomniałam wyżej, nie zawsze możemy używać wybielaczy czy chemicznych środków, które nadadzą pożądaną biel. Wiele czynników nie pozwala na to, aby stykały się z ubraniami osób nadwrażliwymi na działanie składników aktywnych.
Babcia miała nietuzinkowy sposób, który i ja praktykuję do dzisiaj. Jest to woda po gotowaniu ryżu, która zawiera dużo skrobi. Znana jest od wieków w krajach azjatyckich, gdzie wylewanie jej było niedopuszczalne.
Panie do dzisiaj myją nią twarz, aby zapobiec wykwitom, zmianom skórnym oraz zmarszczkom. Jest to szczególne znane w Korei oraz Japonii, gdzie na jej bazie powstają kosmetyki do pielęgnacji wymagającej skóry.
W przypadku prania warto wspomnieć, że to idealny sposób na wybielenie kołnierzyków czy pościeli. Są dwa sposoby na jej użycie - wetrzyjcie niewielką ilość w miejsca, które pożółkły lub poszarzały i odstawcie do wyschnięcia.
Następnie włóżcie do prania, jak zwykle. Kolejnym zaś jest wlanie wody po gotowaniu wyżu do bębna pralki. Kleik jest bezpieczny dla wnętrza urządzenia, dlatego nie musimy się obawiać. Regularne pranie białym materiałów w tej mieszance zapewnia biel jak z reklam proszków do prania.
Jak w inny sposób zastosować ryż, aby wyczyścić popularne powierzchnie?
Zarówno ryż, jak i woda po gotowaniu go, jest jednym z najcenniejszych składników czyszczących i polerujących. Ma wiele zalet, które pozwolą na ujarzmienie większości problemów, które pojawiają się w domu. Poniżej znajdziecie kilkanaście zastosowań, które z pewnością przydadzą się, gdy nie będziecie mieli czasu na specjalistyczne rozwiązania:
- zbrylająca się sól - wystarczy dodać ziarenka ryżu do solniczki, aby pozostała sypka,
- jeżeli chcecie pozbyć się wilgoci ze skrzynki narzędziowej, włóżcie na dno woreczek z ryżem,
- mikser czy blender jest tępy? Wystarczy, że ostrza zmielą ziarna ryżu, a będą jak nowe,
- podobnie z młynkiem do kawy - ziarna ryżu zabierają brud i resztki, pozostawiając go czystym i pozbawionym wilgoci,
- do szafki ze srebrną zastawą włóż woreczek z ryżem, a zapomnisz o śniedziejących widelcach czy łyżkach.