Najczęściej w ramach jednej linii wzorniczej do wyboru mamy sofy dwu- i trzyosobowe oraz fotele. Najbardziej typowy zestaw sprawdzający się w średniej wielkości salonach to trzyosobowa kanapa i jeden bądź dwa fotele. Gdy miejsca jest nieco więcej, wszystkie te meble może zastąpić narożnik. Jeśli zamierzamy kupić taki mebel, będziemy musieli się zdecydować na wersję prawą lub lewą (określa, z której strony będzie usytuowany krótszy bok mebla).

Z elementów systemu Ballo można budować kanapy 2-, 3-osobowe i większe. Cena modułu z podłokietnikiem - od 2720 zł, modułu bez podłokietnika - od 1993 zł. KLER Sofa 3 osobowa Origono, Noti, nierozkładana, szerokość 237 cm, głębokość 70 cm, wys. 90 cm. Obicie z tkaniny. Cena od 6990 zł Narożnik Como, Gawin Design, nierozkładany, długość 288 cm, szerokość 186 cm, głębokość 85 cm. Obicie ze skóry naturalnej. Cena 5220 zł

Coraz częściej zamiast typowych gotowych mebli wypoczynkowych producenci oferują systemy modułowe. Składają się z pojedynczych elementów: siedzisk, pufów i szezlongów, które można dowolnie zestawiać - w linii prostej i pod kątem. Każdy moduł może też stać samodzielnie. Na dodatek, gdy znudzi nam się ustawienie modułów, ich układ w każdej chwili da się zmienić.