W wielu domach salon to wielofunkcyjne pomieszczenie, które pełni rolę pokoju wypoczynkowego i reprezentacyjnego - dla gości. Musi więc być zarazem przestronny i wyposażony w wygodne meble. Połączenie tych potrzeb tylko pozornie wydaje się być skomplikowane. Okazuje się, że wystarczy wybrać narożną sofę, aby stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.


Sofa, na której zmieszczą się wszyscy goście

Sofa narożna - Black Red White

Każdy, kto często przyjmuje gości, zna problemy związane ze znalezieniem wygodnego  miejsca do siedzenia dla większej grupy osób. Często, gdy odwiedzają nas znajomi, brakuje krzeseł, a kanapa okazuje się być zbyt mała dla wszystkich gości. Receptą będzie sofa narożna zwana także narożnikiem, która doskonale sprawdza się w roli przestronnej kanapy, leżanki lub łóżka. Sofa narożna istnieje na rynku od wielu lat, ale to właśnie teraz przeżywa największe zainteresowanie. W zależności od modelu, pomieści od 4 do nawet 12 osób. Narożnik może być wyposażony w regulowane podparcie, które ułatwia zajęcie najbardziej wygodnej pozycji.

Sofę dopasujesz do każdego wnętrza

Narożnik z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom klasycznych wnętrz, jak i osobom, które preferują nowoczesny, modernistyczny styl. Do wyboru są różne kolory i tkaniny, z których można wykonać obicia kanapy: skóra naturalna lub syntetyczna, welur, nubuk, a nawet jeans. Dzięki szerokiej gamie obić, narożnik będzie pasował do wystroju każdego wnętrza. Przy wyborze obicia warto kierować się nie tylko stylistyką, ale i funkcjonalnością materiałów. Obicia wykonane ze skóry są odporniejsze na zabrudzenia niż te z weluru lub nubuku.

Mebel tapicerowany dla każdego

Sofa narożna Black Red WhiteNajbardziej popularne sofy narożne to modele z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Po rozłożeniu oferują powierzchnię użytkową równą lub większą niż ta dostępna w klasycznych dwuosobowych łóżkach. Modele z funkcją spania to uniwersalne rozwiązanie do salonu, który w razie potrzeby może zamienić się w miejsce do przenocowania gości. Zwykle siedziska i oparcia wypełnione są materiałami, które zapewniają dużą wygodę użytkowania: falistą sprężyną oraz pianką.

Jeśli więc często odwiedzają Cię goście lub po prostu lubisz przestronne i wygodne meble - wybierz narożną sofę, która oferuje dostateczną ilość miejsca do wypoczynku, a odpowiednio dobrana, może być ozdobą salonu.

źródło i zdjęcia: Black Red White