Sofa jest jak wyspa, ku której dryfujemy. Chwila, gdy na niej siadamy, jest często najbardziej wyczekiwanym punktem dnia. Zadbajmy o to, by była naprawdę tego warta.
Czysta wygoda Czysta wygoda Czysta wygoda
Sofa Paradise marki Inspirium
na lekkich drewnianych nóżkach
pasuje do klasycznych wnętrz,
www.ordesign.pl, od 3999 zł
Sofa Etap z kolekcji Henry,
twojemeble.pl, 2169 złSofa Kera 3S z wyrafi nowanej kolekcji Modai, BRW, 1849 zł
Sofa Kera 3S z wyrafi nowanej kolekcji Modai, BRW, 1849 zł

Miękka idea

Zaprojektowane przez najbardziej znane studia na świecie sofy i siedziska wyróżniają się na tle masowej produkcji. Stanowią nie tylko komfortowy dodatek do naszego wnętrza, ale także jego ozdobę.

Czysta wygoda Czysta wygoda Czysta wygoda
Pufy Che Pakko!, Mogg, tkanina, ozdobne liny, wym. 65 x 65 x 40 cm, kookudesign.com, 3315 zł Sofa Polder, Vitra, wykończenie w tkaninie, dł. 260 cm, ipnoticstore.pl, 22 989 zł

Doskonałym rozwiązaniem są coraz popularniejsze na rynku sofy modułowe. Można z nich stworzyć dowolny układ - taki, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom naszego wnętrza. A kiedy zachodzi potrzeba, można całość uzupełnić o elegancki puf lub fotel.

Czysta wygoda
Sofa Zliq Island z wysuwanym szezlongiem, Moooi, wykończenie w tkaninie, wym. 270 x 270 x 58 cm, squarespace.pl, cena uzależniona od wykończenia Sofa Chance Desiree z pikowanymi siedziskami sklep.akademiaarchitektury.pl,
cena do uzgodnienia

Czysta forma

Podczas wybierania sofy warto dokładniejszą uwagę zwrócić na odpowiedni materiał obiciowy. W końcu salon jest miejscem gdzie także jemy i pijemy, dlatego ryzyko zaplamienia jest duże.

Czysta wygoda
Leżanka Insignia Blue, Broste Copenhagen, wym. 200 x 88 x 74 cm, cushy.pl, 6200 zł

Najlepiej wybrać obicie, z którego łatwo usuwa się plamy. Takich tkanin pojawiło sie ostatnio sporo na rynku. Niekoniecznie przecież musi to być skóra, bo choć tę czasem wystarczy tylko przetrzeć ściereczką, to jednak należy pamiętać także o regularnym stosowaniu odpowiednich preparatów, by sofa długo cieszyła oko.

Czysta wygoda Czysta wygoda
Sofa Romano, ROM Belgium, dostępna w salonach Xofa, www.rom.be Sofa Kamena, ROM Belgium, dostępna w salonach Xofa, www.rom.be

Powiew tradycji

Chyba żaden mebel nie dodaje wnętrzu przytulności i nie zachęca bardziej, by na nim spocząć niż stylowa sofa. Aż chce się na niej usiąć z książką, spędzać czas z przyjaciółmi czy po prostu poleżeć i obejrzeć ulubiony serial.

Czysta wygoda Czysta wygoda Czysta wygoda
Sofa z kolekcji Log marki Pedrali,
sklep.akademiaarchitektury.pl,
cena do uzgodnienia
Stylowy komplet w modnych w tym sezonie pastelach, westwing.pl Sofa dwuosobowa Flamingo,
Zanotta, nap.com.pl, 19 195 zł

Ciekawym dodatkiem do niej będą oryginalne poduszki - nawiązujące wzorem do obicia sofy lub całkowicie kontrastowe. Tylko od nas zależy ich liczba.

Czysta wygoda Czysta wygoda
Sofa projektu Piotra Kuchcińskiego to modularny system miękkich sof wyróżniający się niezwykłymi, szlachetnymi proporcjami, Noti, 7280 zł Sofa Chance Desiree z pikowanymi siedziskami sklep.akademiaarchitektury.pl, cena do uzgodnienia Kanapa Santena w kolorze bladoróżowym, wym. 137 x 90 x 88 cm, Broste Copenhagen