Idealnym miejscem dla arabskich kafli jest ściana nad blatem w kuchni, salonowa ścianka działowa czy ściana nad kominkiem. Motywy te świetnie komponują się z dominującymi szarościami, beżami i bielą. Kafelki orientalne - ponadczasowy trend - łatwo dostrzeżemy również na posadzkach klatek schodowych w starych miejskich kamienicach, skąd przeniosły się do domów. Oferta branży dekoracyjnej jest przebogata i pozwala przebierać pomiędzy marokańskimi printami, etnicznymi wzorami stylizowanymi na hiszpańskie czy tunezyjskimi dekorami.

Szybsza alternatywa, czyli fototapeta w marokańskie wzory

Jeśli nie mamy czasu na przeprowadzenie gruntownego remontu wnętrza, w którym pierwsze skrzypce miałaby grać orientalna ceramika, warto zastanowić się nad alternatywą w postaci fototapety.

- Za takim produktem przemawia przede wszystkim jego uniwersalność. Do pomieszczeń dziennych idealnie nadają się lekko satynowe, lateksowe fototapety ekologiczne, drukowane na zamówienie na profesjonalnych materiałach tapetowych. We wnętrzach, w których tapetę trzeba lepiej zabezpieczyć, sprawdzą się bardziej odporne fototapety winylowe, w których struktura materiału jest dodatkowo wzmocniona. Dzięki temu możemy je z powodzeniem przykleić w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu użytkowym - mówi Michał Włodarczyk z Fototapeta4u.pl.

Fototapeta lateksowa Green Hexagon, Fototapeta4u.pl Fototapeta lateksowa Oriental Patchwork, Fototapeta4u.pl
Fototapeta lateksowa Green Hexagon, Fototapeta4u.pl Fototapeta lateksowa Oriental Patchwork, Fototapeta4u.pl Fototapeta winylowa Colorful Patchwork Design, Fototapeta4u.pl

Ciągle modne heksagony

W trendach wnętrzarskich cały czas bardzo mocno dominują geometryczne formy, szczególnie kształt sześciokąta, kojarzący się z plastrami miodu. Po połączeniu tej formy z orientalnymi wzorami uzyskamy kolejny, niezwykle modny trend, który poza mnogością kształtów i rozmiarów oferuje dodatkowo wiele interesujących kolorów i deseni. Stonowane, subtelne heksagony na fototapetach najszybciej zaprzyjaźnią się z drewnianymi parkietami i meblami oraz naturalnymi, surowymi dodatkami.

Z kolei heksagony w zdecydowanych, żywych kolorach powinny stanowić główny motyw we pomieszczeniu, który nie tylko przyciągnie wzrok, ale również nada przestrzeni nieco dynamizmu.

Fototapeta lateksowa Warm Night, Fototapeta4u.pl Fototapeta winylowa Maroccan, Fototapeta4u.pl
Fototapeta lateksowa Warm Night, Fototapeta4u.pl Fototapeta winylowa Maroccan, Fototapeta4u.pl

Ceny fototapet od Fototapeta4u.pl:
Fototapety lateksowe - 79 zł za m²
Fototapety winylowe na podłożu z fizeliny - 149 zł za m²