Pufy – skromniejsi bracia rozłożystych sof i obszernych foteli - ostatnio znów dochodzą do głosu. Sprzyjają im wzornicze trendy i sposób w jaki urządzamy dziś wnętrza – zarówno domowe, jak i publiczne. Według Swarzędz Home warto je docenić i wykorzystać we wnętrzarskich aranżacjach.

Nasze mieszkania i domy są zazwyczaj dość małe, ciągle szukamy rozwiązań, które pomogą nam dopasować je do naszych zmieniających się potrzeb. Chcemy by były wygodne, gdy spędzamy czas z rodziną, łatwe do zmiany aranżacji, gdy zapraszamy paczkę przyjaciół na wino i zabawę w kalambury, eleganckie - gdy podejmujemy obiadem rodzinę. Pufy są idealnymi meblami w takiej sytuacji: niewielkie, lekkie, łatwe do przeniesienia z miejsca na miejsce, atrakcyjne dzięki modnym tapicerskim materiałom. Gdy wyciągamy się na sofie lub fotelu, będą podnóżkiem, gdy przyjdą goście dodatkowym siedziskiem, potrafią zastąpić stolik, wieszak, a gdy zapragniemy zmian łatwo je oddać do tapicera i zafundować im modne „uniformy”. Ta mobilność i wszechstronność jest także zaletą we wnętrzach publicznych, takich jak poczekalnie, hotelowe lobby, biura. 

Dżentelmeni i hipisi

Swarzędz Home od samego początku istnienia marki był świadom potencjału pufów. Stąd w ofercie dwa ponadczasowe modele: PUFF i NAP. Co roku prezentowane są w nowych tkaninach obiciowych – zgodnie z aktualnymi trendami. Obecnie te najmodniejsze to welury – zarówno gładkie, jak i wzorzyste – oraz tkaniny w stylu etno. Te pierwsze to nawiązania do czasów art deco – ceniących dekoracyjność i geometryczne formy. To tej epoce zawdzięczamy najmodniejsze obecnie kształty pufów – okrągłe oraz pokrewne: owalne, eliptyczne i wszelkie inne – z zaokrąglonymi rogami. Z kolei wzory etno to wpływ stylu boho – czerpiącego z hipisowskiej swobody, etnicznych wzorów i rękodzieła, miksującego elementy z różnych kultur i stron świata. Wyrazisty, charakterystyczny wzór na niewielkim meblu doda wnętrzu smaku, ale go nie zdominuje. Będzie też łatwiejszy do skomponowania z innymi elementami wyposażenia.

Pufy - stylowe i wszechstronne
PIU Fotel + pufa SH, Swarzędz Home

Dusza towarzystwa

„Pufy są meblami które oglądamy z wszystkich stron. Dlatego bardzo ważna jest zarówno staranność wykonania, jak i wizualna atrakcyjność. Piękna tkanina, niebanalny wzór, ciekawe detale – wszystko to sprawia, że taki mebel cieszy nasze oko” – mówi Dobrawa Dekielińska-Paterska, projektantka wnętrz. „Atrakcyjny puf możemy ustawić nawet pośrodku salonu, w towarzystwie stolika kawowego, dwóch stolików lub … innego pufa. Taka grupa wygląda oryginalnie i jest bardzo praktyczna – łatwo ją przearanżować, zwłaszcza jeśli wybierzemy lekkie stoliki i model pufa z poręcznymi uszami.”

Pufy - stylowe i wszechstronne
Pufy Puff, Swarzędz Home

Przysiąść na chwilę

Pufy sprawdzają się świetnie w roli miejsc do siedzenia tam, gdzie brakuje miejsca na fotel czy sofę, np. w przedpokoju. Możemy tam wygodnie przysiąść, by założyć czy zdjąć buty. W sypialni puf może spełniać rolę stolika nocnego lub miejsca, gdzie możemy odłożyć ubranie czy narzutę na łóżko. Można z niego też korzystać przy toaletce lub domowym biurku – zwłaszcza jeśli wykorzystujemy je raczej okazjonalnie. Miękkie pufy-poduchy, jakie również znajdziemy w ofercie Swarzędz Home, to świetna propozycja do pokoju dziecięcego lub nastolatka – dzieci w każdym wieku uwielbiają swobodę i meble, które śmiało mogą wykorzystać do zabawy.

Pufy - stylowe i wszechstronne
Poduszki i pufy bawełna sznurek, Swarzędz Home