Po całym dniu w pracy szybko wracasz do domu, by odpocząć. Po wejściu do mieszkania natychmiast uderza w Ciebie fala gorąca. Otwierasz szybko okna, ale upał wewnątrz nie słabnie. Jak zapobiec takiej sytuacji?
Dekoria.pl, zasłona zaciemniająca na kółkach, kolekcja tkanin Blackout

Zimą nie możesz się doczekać letnich, długich dni, podczas których słońce nie przestaje świecić. Gdy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej 25°C, możesz jednak narzekać na przegrzane mieszkanie. Jak zatem utrzymać komfortową temperaturę wewnątrz wtedy, kiedy nawet wentylatory przestają działać? Zawieś w domu rolety lub zasłony zaciemniające!

Rolety zaciemniające - koniec z upałem

Rolety zaciemniające - w przeciwieństwie do standardowych rolet - są wykonane z tkaniny typu blackout, która blokuje 95% promieni słonecznych docierających do pomieszczenia. Dzięki temu w mieszkaniu możesz uzyskać temperaturę nawet o 10°C niższą od tej, która panuje na zewnątrz. Rano wystarczy zaciągnąć rolety, by przez cały dzień cieszyć się komfortową temperaturą.

Dodatkowo rolety rzymskie są wyjątkowo ozdobne - złożone układają się w efektowne fałdy dzięki wszytym w nie systemie rurek. Szeroki wybór tkanin, wzorów i kolorów sprawia zaś, że dopasujesz je do każdego wnętrza.

Dekoria.pl, rolety rzymskie zaciemniające, kolekcja tkanin Blackout

Montaż i działanie rolet rzymskich zaciemniających

Rolety rzymskie (znajdziesz je na stronie Dekoria.pl) są niezwykle wygodne w obsłudze. Posiadają mechanizm sznurkowy lub koralikowy, dzięki któremu możesz dopasować stopień zakrycia okna do panującej na zewnątrz temperatury. Nie musisz się również martwić o sposób, w jaki je zawiesisz, ponieważ są przystosowane do montowania na:

  • suficie, 
  • ścianie, 
  • ramie okna.

Dodatkowo montaż na ramie okna jest zupełnie bezinwazyjny - wystarczy jedynie dokupić do zestawu specjalne uchwyty.

Rolety zaciemniające sprawdzą się również w pokoju dziecięcym - dzięki nim słońce nie zakłóci snu Twojego dziecka.

Dekoria.pl, roleta rzymska zaciemniająca, kolekcja tkanin Blackout

Zasłony zaciemniające - nowoczesne tkaniny w tradycyjnej wersji

Jeśli wolisz bardziej tradycyjne dekoracje okienne, ale nie chcesz zrezygnować z funkcji ochrony przed słońcem, wybierz zasłony zaciemniające. Podobnie jak rolety rzymskie, zostały wykonane z tkaniny blackout. Dzięki niej blokują promienie słońca tak samo skutecznie, jak rolety zaciemniające. Zasłony zaciemniające są zatem idealnym rozwiązaniem dla osób przywiązanych do tradycyjnej oprawy okna, szukających przy okazji dobrej ochrony domu przed upałem.

Dekoria.pl, zasłony zaciemniające, kolekcja tkanin Blackout
Dekoria.pl, zasłony zaciemniające, kolekcja tkanin Blackout

Zasłony są klasyczną ozdobą - sprawią, że pokój będzie wyglądał naprawdę elegancko. Jeśli chcesz podkreślić wystrój salonu, wybierz kontrastowe kolory - np. żółte zasłony dopasuj do szarych mebli, a miętowe do grafitowych lub czarnych elementów wyposażenia.

Dekoria.pl, zasłony zaciemniające, kolekcja tkanin Blackout
Dekoria.pl, zasłony zaciemniające, kolekcja tkanin Blackout

Tak jak standardowe zasłony, modele wykonane z zaciemniającej tkaniny można zawiesić na:

  • kółkach, 
  • szelkach, 
  • taśmie, 
  • kanale z grzywą.

Wolisz tradycyjne materiały? Zamiast zasłon wykonanych z tworzywa blackout, wybierz rodzaj ozdób uszyty z ciężkiej aksamitnie gładkiej tkaniny Velvet. Materiał sprawi, że wnętrze będzie wyglądać wyjątkowo luksusowo. Dodatkowo tkanina przepuszcza niewielką ilość światła i zapewnia tym samym wysoki stopień zaciemnienia wnętrza.

Dekoria.pl, zasłona na kółkach, kolekcja tkanin Velvet

Szukasz innych pomysłów na aranżację wnętrz z roletami i zasłonami zaciemniającymi? Znajdziesz je na stronie: www.dekoria.pl/aranzacje.html.

Źródło: www.dekoria.pl