Charles-Édouard Jeanneret, bardziej znany jako Le Corbusier, był najwybitniejszym architektem XX wieku i ojcem modernizmu. Jeśli lubisz modernistyczne wnętrza i bliska jest Ci maksyma "Mniej znaczy więcej", zobacz ciekawą serię osprzętu elektrycznego w kolorach z palety Le Corbusiera.

Urodzony w 1887 roku w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds Le Corbusier to francuski architekt szwajcarskiego pochodzenia, urbanista, rzeźbiarz i malarz, najbardziej znany jako piewca i czołowy architekt modernizmu.

Ten kierunek w architekturze (a także w aranżacji wnętrz) cenił prostotę, minimalizm i funkcjonalność, zwracając szczególną uwagę na potrzeby użytkowników i ich wygodę. I choć korzenie modernizmu sięgają ponad 100 lat wstecz, do tej pory fascynuje on architektów, projektantów i miłośników dobrego stylu, a w okresie powojennym, kiedy głównie działał Le Corbusier, stał się symbolem nowoczesności i demokracji.

Kolory le Corbusiera - kanon, który jest aktualny do dziś

Ludzie potrzebują przestrzeni, porządku i światła tak jak chleba - mawiał Le Corbusier. Architekt uważał, że sensem architektury jest jej prostota, a ucieleśnieniem jego koncepcji były nowatorskie nawet i dzisiaj budynki, takie jak słynna Jednostka Mieszkalna (Unite d’Habitation) w Berlinie.

Le Corbusier jest także autorem sławnej i rewolucyjnej jednocześnie teorii koloru, w której zgrupował 63 odcienie w dwóch grupach, tworząc jednocześnie całkiem nowe myślenie o kolorach w architekturze i wnętrzach. Każda barwa odpowiadała innemu nastrojowi, miała także pomóc architektom dobrać odpowiednią kolorystykę, która idealnie sprawdzi się w indywidualnym przypadku.

Podział kolorystyczny Le Corbusiera jest używany przez architektów do dzisiaj! Kolorystyka tego mistrza modernizmu to nie tylko jeden z symboli tego fantastycznego trendu w architekturze, ale także znakomity i zaskakująco współczesny pomysł nie tylko do wnętrza w modernistycznym stylu. Dobrze wie o tym niemiecka marka JUNG, która w swojej kolekcji włączników LS990 zaproponowała osprzęt do wnętrz w barwach Le Corbusiera.

Włączniki LS 990 - modernistyczny styl, współczesne zastosowania

LS 990 to kolekcja osprzętu, która opiera się modom i krótkotrwałym trendom, tak jak modernistyczna architektura Le Corbusiera. Jako prawdziwy klasyk wyznacza standardy, a jej ponadczasowość sprawia, że włączniki LS 990 sprawdzą się we wnętrzu w każdym stylu.

Seria LS 990 jest dostępna w neutralnych kolorach - białym, kremowym, jasnoszarym czy czarnym. Ale tym, co tę prostą w formie kolekcję włączników wyróżnia, jest możliwość zamówienia osprzętu w kolorach Les Couleurs Le Corbusier.

Możesz wybierać włączniki w gamie szarości (od gołębiej po grafitową), w stonowanych czerwieniach, chłodnych błękitach czy zieleniach. Każdy przełącznik jest przy tym równie ponadczasowy, co łatwy w adaptacji, przez co sprawdza się w każdej aranżacji.

Więcej informacji na: www.jung.de