Miejska dżungla w mieszkaniu to sposób na ucieczkę od ulicznego zgiełku. Ten styl nie tylko wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat, ale zadba również o dobre samopoczucie. Zastąpi brak roślinności nie tylko jesienią i zimą.

Mozaika z charakterem

Zaaranżowanie przestrzeni według urban jungle wcale nie jest takie trudne i nie wymaga dużo nakładu. Jednym ze sposobów na nadanie takiego charakteru jest wykorzystanie mozaiki, szczególnie tej w kolorze zielonym. Jest on charakterystyczny dla tego stylu - zarówno jego jasne i jaskrawe barwy, jak i ciemne, głębokie odcienie. Raw Decor oferuje różne modele, które dopasują się do wizji aranżacyjnej, a przede wszystkim do ilości roślin w mieszkaniu, które są obowiązkowe dla takich wnętrz.

Roślinność z prawdziwej dżungli

W duchu urban jungle szczególnie będą płytki Aurora Green, Spring Leaves czy Arabeska w butelkowym odcieniu zieleni. Stworzą na ścianie wzór imitujący żywą roślinność i z pewnością będą motywem przewodnim pomieszczenia. Jest to więc dobra opcja dla małych mieszkań, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na dużą ilość roślin - efekt będzie równie zachwycający. Ciekawym rozwiązaniem jest Heksagon Mix, składający się z małych kafelek w trzech odcieniach zieleni - odpowiednie ich ułożenie może dać złudzenie optyczne prawdziwej dżungli.

Aurora Green
Heksagon Mix

Jeśli jednak to kwiaty mają zapewnić efekt miejskiego lasu, warto postawić na mozaikę w nieco łagodniejszym wydaniu. Może to być między innymi Flabellum lub proste, geometryczne kształty Sticków bądź Heksagonów.

Flabellum Emerald
Stick Emerald

Jakie rośliny będą pasowały do urban jungle?

Nie ma tu ograniczeń. Odpowiednie będą zarówno te o dużych, rozłożystych liściach, jak i cienkie sukulenty. Monstery, kaktusy, bluszcze, paprocie - im więcej, tym lepiej. Nie tylko dodadzą wnętrzu charakteru, ale także oczyszczą powietrze. Egzotyczny klimat skutecznie stworzą także tapety z liściastymi motywami czy inne dodatki, jak m.in. poduszki, zasłony, koce.

Produkty naturalne i dobrej jakości

Urban Jungle to nie tylko sposób na aranżację wnętrza, który przez kilka sezonów będzie się cieszył popularnością, a następnie zostanie zastąpiony innym trendem. To zwrot ku temu, co naturalne i dobre jakościowo. Często są to produkty lokalne, rzemieślnicze, które nie tylko zadbają o estetykę pomieszczenia, ale będą również wyborem przyjaznym środowisku. Przedmioty i meble z drugiej ręki, elementy wykonane z rattanu, wikliny, drewna, lenu i bawełny dopełnią kwiecistej aranżacji. Tak urządzone wnętrze będzie nie tylko przyjemne dla oka, ale pozwoli również na wyciszenie, spokój i relaks.

Wszystkie mozaiki dostępne są na stronie www.rawdecor.pl