Kocha urządzać, projektować, kreować. Ta pasja jest w niej w zasadzie od zawsze. Zaczynała od przeróbek i przemeblowywania swojego dziecięcego pokoju. Następnie w liceum plastycznym znalazła się wśród ludzi wrażliwych na piękno, harmonię, strukturę, kolor, materiały. To wtedy poczuła, że jej powołaniem jest móc kreować przestrzeń! Konsekwencją były studia na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i prowadzenie własnej pracowni projektowej.

Jakie projekty lubi Pani najbardziej, te które są niczym czysta kartka, czy takie w których jest dużo ograniczeń?

Ograniczenia są wyzwaniem i nie boję się im sprostać. Nie ukrywam jednak, że projekt, w którym inwestorzy mają do mnie zaufanie, mam wolność wyboru materiałów i rozwiązań projektowych są moimi ulubionymi. Wtedy wiem, że mogę działać na 100% i stworzyć dla moich klientów przestrzeń szytą na miarę.

Ceramika Geberit zaprojektowana przez Antonia Citterio stanowi idealne połączenie kształtów i materiałów. To subtelne, włoskie wzornictwo na najwyższym poziomie.

Jak ważna w projektach, które Pani realizuje jest łazienka?

Do projektu łazienki czy też łazienek klienci przykładają ogromną wagę, z roku na rok coraz większą. Oczywiście projektowanie łazienki jest zupełnie inne w mieszkaniu, gdzie jest ona jedna, niż w takim wnętrzu, gdzie jest ich kilka.

Jakie to są różnice?

Przede wszystkim jedna łazienka musi łączyć w sobie wiele funkcji. Bardzo ważne jest zastosowanie w niej praktycznych rozwiązań związanych z przechowywaniem. Są one kluczowe dla codziennego funkcjonowania i wygody. Poza tym taka łazienka pełni również funkcję toalety gościnnej, a często nie chcemy, by nasze rzeczy były oglądane przez odwiedzających. Musimy zatem móc je schować, ale dalej mieć po ręką. Natomiast gdy w domu są przynajmniej dwie łazienki, jedną możemy przeznaczyć na potrzeby gości, a druga to będzie nasz własny, intymny świat.

Czy często realizuje Pani projekty, w których łazienki są przynajmniej dwie?

Zdecydowanie. Natomiast ostatnio projektowałam wnętrze domu dla pary, 400-metrowego, w którym było 5 łazienek! To pokazuje, jak silna jest w nas potrzeba luksusu związanego z tym pomieszczeniem. Możemy bowiem wówczas dla konkretnych łazienek przeznaczyć różne funkcje, na przykład stworzyć oddzielne łazienki dla dzieci lub wspomnianych wcześniej gości. Nie zapominajmy, że łazienka gościnna pełni rolę jednej z wizytówek domu. Zazwyczaj poświęcam dużo czasu, by była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna.

Geberit AquaClean Sela kusi elegancją i pięknem oraz spełnia najsurowsze wymogi względem jakości. Ta toaleta myjąca o purystycznym i eleganckim wzornictwie ma przewagę dzięki wysokiej klasy materiałom i spełnia oczekiwania wyrafinowanych koneserów.

Dlaczego to właśnie produkty Geberit poleca Pani klientom?

Po pierwsze mam je w swoim domu od wielu lat, sama ich używam i mogę ręczyć za ich niezawodność. Jestem też przekonana do designu jaki proponuje marka. 

A jak tłumaczy Pani klientom kwestię ceny?

Uważam, że jakość, a produkty marki Geberit są bezdyskusyjnie jakościowe, ma swoją cenę. Umiem to wytłumaczyć klientom i oni potrafią to docenić w użytkowaniu.

Hasło marki Geberit brzmi "Lepsza łazienka, lepsze życie", czy może Pani podpisać się pod tym mottem?

Moje dzieciństwo upłynęło we wnętrzu, podobnym do tych, w jakich wówczas mieszkały miliony Polaków. Łazienka była mała, ciasna i wypełniona wszystkimi niezbędnymi sprzętami. Dziś, gdy projektuję łazienki zapewniam komfort swoim klientom. Dzięki temu bez stresu wchodzą w nowy dzień i zrelaksowani kładą się spać. Bez wątpienia ogromny udział ma w tym jakość zastosowanych w projekcie produktów. Ona naprawdę przekłada się na jakość naszego życia! 

 

Autor
Inspiracje ze świata - wywiad z Anną Wilniewczyc
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...