Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie

Poniżej znajdują się przykłady stroików świątecznych, które w prosty sposób samodzielnie można wykonać. Wystarczą do nich podstawowe rzeczy znajdujące się w większości domów i proste ozdoby łatwe do odnalezienia w każdym parku czy lesie.

Podstawowy stroik świąteczny

Do jego wykonania wystarczą nożyczki, klej, sztywny karton, gałązki iglaste i szyszki.

Z kartonu należy wyciąć okrąg, do którego następnie przyklejane będą gałęzie i szyszki. Pięknie prezentują się stroiki, w których szyszki okalają ich wewnętrzną część, a gałązki nieregularnie wystają poza jego zewnętrzny obręb. Dowolność jest tutaj ogromna, a całość z pewnością będzie miała zachwycający efekt. Dla podkreślenia świątecznego nastroju można całość spryskać sztucznym śniegiem w aerozolu i dodać kilka ozdób choinkowych.

Wiszący stroik na Święta Bożego Narodzenia

Oryginalnym pomysłem jest zrobienie stroika z pojedynczej gałęzi drzewa. Wystarczy zapytać osoby sprzedające choinki o luźną gałąź, która pozostała mu podczas sprzedaży choinek. Drzewka często są dostosowywane i równane do oczekiwań klientów, przez co takich swobodnych gałęzi jest dużo, a zazwyczaj zostają wyrzucone na śmietnik. Pojedynczą gałąź należy związać sznurkiem na obu końcach i w ten sposób przymocować na haczyku, aby swobodnie zwisała w poziomie. Teraz pozostaje jej udekorowanie ozdobami choinkowymi, lampkami czy domowymi piernikami.

Świąteczny stroik na tacy

Doskonałą ozdobą wigilijnego stołu będzie również prosty stroik wykonany na prostej tacy. Wystarczy ustawić ją na równej powierzchni, a na niej poukładać świąteczne ozdoby poprzeplatane niewielkimi gałązkami z choinki. Wśród ozdób mogą być bombki choinkowe, świąteczne świeczniki czy dekoracje z origami. Należy pamiętać, aby świeczki były odpowiednio zabezpieczone i nie stwarzały ryzyka pożaru. Skuteczną metodą jest ustawienie wysokich świeczników, wystających znacznie ponad pozostałe ozdoby.

Jeden z najprostszych stroików świątecznych

Mowa oczywiście o lampionie ze słoika, który wykonać można na wiele interesujących sposobów. Wystarczy owinąć słoik papierem do pakowania prezentów i jutowym sznurkiem, a do całości przymocować niewielkie i lekkie ozdoby. Świeczka zapalona w słoiku nada całości wyjątkowego ciepła i podkreśli świąteczną atmosferę.

Drugim interesującym pomysłem jest naklejenie na słoik (lub namalowanie czarnym markerem do szkła) świątecznych kształtów takich jak gwiazdy, renifery czy Święty Mikołaj. Tak przygotowany stroik będzie rzucał na pobliskie ściany niepowtarzalne cienie.

Ozdobne świeczki świąteczne

Wyjątkowo ciepłego i przyjemnego klimatu podczas Świąt Bożego Narodzenia nadają świeczki. Warto jeszcze bardziej podkreślić ich istotną rolę w tym okresie. Wystarczy do tego kilka rzeczy: gruba i dość wysoka świeczka, duża ilość rurek cynamonowych i zielona wstążka. Z dodatkowych ozdób doskonale pasują tu jarzębina na gałązce z pojedynczymi listkami oraz niewielkie złote dzwonki. Opcjonalnie zamiast tradycyjnej świeczki można posłużyć się szklanką, w której umieszczona zostanie tea light.

Świeczkę lub szklankę należy otoczyć rurkami z cynamonu, robiąc coś na wzór okrągłego płotu. Pionowo ustawione rurki wystarczy owinąć zieloną wstążką, aby się nie przewracały i nabrały świątecznego klimatu. Do wstążki można przyczepić jarzębinę lub złote dzwoneczki.

Ustawienie rurek cynamonu bywa czasem trudne, dlatego warto znać jedną sztuczkę: rurki można ułożyć na taśmie klejącej, którą następnie owinie się świeczkę lub szklankę. W ten sposób konstrukcja nie będzie się przewracać i w łatwy sposób będzie można owinąć ją ozdobną wstążką.

Piękne szyszki w szklance

Prosta i szybka do wykonania ozdoba, która zachwyci podczas mroźnych, zimowych wieczorów. Wystarczy umieścić w wysokiej szklance garść szyszek, które poprzeplatane będą ledowymi światełkami. Chociaż całość jest wyjątkowo prosta, to taki stroik doskonale podkreśli magię Świąt Bożego Narodzenia!

Wykonanie stroików świątecznych

Tego typu ozdoby cieszą się coraz większą popularnością. Są tanie i nie nadwyrężają domowego budżetu, a jednocześnie sprawiają ogrom radości podczas ich tworzenia i dają poczucie ciepła. Nic nie podkreśli lepiej magii Świąt Bożego Narodzenia niż samodzielnie przygotowany stroik.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest również to, że młodsi domownicy również będą się doskonale bawić przy projektowaniu nowych ozdób. Ważne jedynie, aby we właściwy sposób zadbać o bezpieczeństwo. Nożyczki nie powinny trafić w ręce dzieci, a zapalona świeczka musi znaleźć się w odpowiedniej odległości od materiałów łatwopalnych. Najskuteczniejszą metodą jest umieszczanie świeczek w szklanych naczyniach, takich jak szklanki czy słoiki.