Make It Yours to zgrany zespół architektów, wykorzystujących swoją wiedzę i doświadczenie, by dzielić się nieszablonowymi pomysłami z klientami biznesowym oraz indywidualnymi. Tworzą zachwycające projekty wnętrz biur, przestrzeni komercyjnych oraz domów i mieszkań. Ich pomysły i realizacje zostały uznane i docenione nagrodą Office Superstar za projekt wnętrz biura Codewise, a także nagrodą "Polskie Wnętrze 2019" za projekt wnętrz Akademika LivinnX w Krakowie (we współpracy z krakowskim biurem IMB Asymetria) oraz nagrodą "Polskie Wnętrze 2020" za projekt biura Chillispaces.com w Krakowie (we współpracy z Maka Architekci, Grupa NONO).

Intryguje mnie nazwa stworzonej przez Panią pracowni. Brzmi ona: Make it Yours. Czy może Pani coś więcej niej opowiedzieć? Skąd się ona wzięła?

EWA WIĘCEK: Nazwa naszej pracowni jest ściśle związana z tym, jak pracujemy. Naszym celem jest maksymalne wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i tworzenie dla nich takich przestrzeni, w których będą się czuli naprawdę u siebie.

W eleganckim warszawskim mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię Make It Yours nie zabrakło nawiązań do stylistyki art déco.

Czy może Pani opowiedzieć jak wygląda ten proces?

Każdy projekt zaczyna się od rozmowy. To niezwykle ważny etap, do którego przywiązuję dużą wagę. Moim klientom zadaję bardzo dużo pytań, tak aby poznać ich oczekiwania, marzenia i plany. Szczegółowo dopytuję o kolory, struktury, faktury. W mojej pracy pomaga mi dobra pamięć, ale wspomagamy się też specjalnie opracowanymi ankietami. Staram się przy tym rozmawiać ze wszystkimi członkami rodziny.

Subtelne kontury na powierzchni brodzika sprawiają, że Geberit Sestra idealnie imituje naturalny kamień i zabezpiecza przed poślizgnięciem się pod prysznicem. Odpowiada za to solidny, odporny na uszkodzenia materiał, z jakiego go wykonano: przyjemnie ciepła w dotyku mieszanka mineralnego proszku i syntetycznej żywicy. www.geberit.pl

Jak wygląda proces projektowani przestrzeni publicznych? Macie w tym temacie bardzo duże doświadczenie, a rozległe kompetencje potwierdza wielość nagród i wyróżnień. Co jest kluczem do sukcesu na tym polu?

Zacznę od tego, że projektując biura lub akademik, zazwyczaj łączymy siły z innymi pracowniami. To ogromna pomoc! Oczywiście staramy się też rozmawiać z przyszłymi użytkownikami. Na przykład projektując akademik, rozmawiałam i ze studentami, i z ich rodzicami. Swoją drogą to ciekawe, jak bardzo różna była perspektywa jednej i drugiej strony!

Na ile ważne w Pani projektach są łazienki?

Jeśli chodzi o wnętrza prywatne, rola łazienki jest ogromna! Obserwuję zresztą ciekawe zjawisko - otóż część klientów inwestuje więcej w łazienki przeznaczone dla gości!

Istotne jest, aby zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową wybierać z katalogów jednego producenta. Będzie to gwarancją dobrego dopasowania wszystkich składowych naszej wymarzonej łazienki. www.geberit.pl

Jakie rozwiązania stosuje Pani byśmy poczuli się komfortowo w toaletach publicznych?

Tutaj najważniejsza jest higiena! Zawsze szukam takich rozwiązań, które pomogą w jej utrzymaniu. Urządzenia i materiały stosowane w toaletach publicznych powinny być trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości. Funkcja jest w tym wypadku kluczowa.

Za co szczególnie docenia Pani produkty Geberit?

Moje projekty są ponadczasowe i takie też są produkty marki Geberit. Bardzo cenię to, że sprzęty Geberit są niezwykle przemyślane, a przy tym niezawodne i trwałe. To bardzo dobre, niezawodne produkty, których będziemy używać przez lata. Czy trzeba dodawać coś więcej?!

 

Autor
Wnętrza skrojone na miarę - wywiad z Ewą Więcek
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...