Uniwersalność i szerokie zastosowanie zasłon na kółkach

Zasłony szyje się z różnych materiałów. Możesz wykorzystać do tego materiały naturalne takie jak bawełna czy len. W większości jednak sięga się po tkaniny sztuczne, które zachwycają swoją szeroką gamą kolorystyczną i strukturą. Ponadto są one odporne na blaknięcie i częste pranie. Do wyboru masz materiał o wykończeniu satynowym, błyszczącym czy matowym. Warto również zwrócić uwagę na stopień zaciemnienia, jaki zapewniają. 

Wybrany materiał możesz dowolnie przyciąć i upiąć, aby pasował do zaplanowanej aranżacji wnętrza. Wymaga to jednak ciekawego projektu i samodzielnego lub zleconego uszycia zasłon. Jeśli nie masz na to czasu lub pomysłu - możesz sięgnąć po zasłony na kółkach. Są to gotowe produkty, które nie wymagają zastosowania taśm do upinania firanek ani szycia. Wystarczy, że zawiesisz je na karniszu, a uzyskasz funkcjonalną zasłonę.  

Ze względu na łatwość montażu tego typu zasłonek rozszerzają się możliwości ich wykorzystania. Możesz je zawiesić nie tylko w oknie, ponieważ sam drążek czy karnisz możesz tak naprawdę zamontować w dowolnym miejscu. Ponadto zasłony na kółkach świetnie układają się także na karniszach łamanych czy okrągłych. Tylko po co to robić? Do czego jeszcze wykorzystać zasłony?

Wykorzystaj zasłony nie tylko do dekoracji okna

W mniejszych mieszkaniach jesteś zmuszony do dzielenia większych pomieszczeń na mniejsze, aby uzyskać funkcjonalne strefy wypoczynkowe i do pracy. Sposobów na wydzielenie stref jest wiele. Jednym z nich może być właśnie estetyczna zasłona. Podziała ona jak parawan, który pozwoli Ci zasłonić np. strefę sypialną od wypoczynkowej. Za dnia utrzymasz większą estetykę wnętrza, a w nocy możesz rozsunąć zasłony lub je upiąć. Posłużą Ci do tego magnesy do zasłon

Zasłonami możesz przykryć także mało estetyczne fragmenty pomieszczeń lub ścian. W prosty i szybki sposób zyskasz piękną dekorację wnętrza i podniesiesz estetykę pomieszczenia. Ponadto zasłony na kółkach są doskonałym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju przymierzalni w sklepach z odzieżą lub lokalach usługowych np. w salonach SPA, gabinetach kosmetycznych czy u krawcowej

Jak widzisz, zasłony na kółkach mają znacznie więcej zastosowań niż tylko dekoracja wnęki okiennej i podniesienie prywatności we wnętrzu. Dobrze dobrane do aranżacji wnętrza staną się także estetycznym sposobem na wydzielenie stref w dużym pokoju czy stworzenie przytulnej przymierzalni dla klientów. Ułatwia to ich montaż na drążku, a także bardzo szeroka oferta dostępnych modeli. A Ty jak wykorzystasz zasłonę na kółkach?