W jakich wnętrzach sprawdzi się fotel rozkładany do spania?

Fotel rozkładany do spania to mebel, który może znaleźć swoje zastosowanie w różnego rodzaju wnętrzach, w zależności od stylu i funkcjonalności danego pomieszczenia. Sprawdzi się na przykład w małych mieszkaniach, gdzie brakuje miejsca na standardowe łóżko bądź też łóżko dodatkowe dla gości. Na takim fotelu można więc spać na co dzień, czy też korzystać mogą z niego nasi goście, których chcielibyśmy od czasu do czasu przenocować w naszym mieszkaniu.

Fotel Evolution włoskiej marki Alberta Salotti pozwala na komfortowe odprężenie w pozycji leżącej, jak również pełni funkcję wygodnego krzesła do pracy. Wykończony w wysokiej jakości skórze i fornirze. SHOWROOM POWSIŃSKA 16

Świetnie sprawdzi się także w pokoju dziecięcym, gdzie może pełnić funkcję miejsca do zabawy czy też wypoczynku dla dziecka. Taki fotel odnajdzie się również w salonie, w którym to może być po prostu wygodnym fotelem do siedzenia czy nawet drzemania w ciągu dnia. W gabinecie taki mebel może również sprawdzić się jako miejsce do odpoczynku w przerwie od pracy bądź po prostu jako fotel do czytania czy pracy.

Czy warto zdecydować się na fotel z funkcją spania?

Fotel z funkcją spania to zdecydowanie mebel wielofunkcyjny, dzięki czemu jest on bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem w wielu domach i mieszkaniach. Może on zastąpić zwyczajny fotel czy sofę, a w nocy posłużyć jako wygodne miejsce do spania. Taki fotel jest więc też bardzo praktyczny, zwłaszcza że można go bardzo sprawnie i szybko rozłożyć oraz złożyć.

Rozkładany fotel bujany Corso od Blanche Furniture daje uczucie pełnego odprężenia i otula niesamowitą miękkością. Dzięki najnowszej technologii i dbałości o szczegóły, przy lekkim ruchu, krzesło rozkłada się do pozycji półleżącej lub pochylonej, obraca się o 360°, kołysząc się przy tym. SHOWROOM ELEKTRONOWA

Warto także zwrócić swoją uwagę na ten mebel z tego względu, iż jest on bardzo wygodny. Ze spokojem może więc posłużyć jako alternatywa dla zwyczajnego fotela, nawet jeśli nie zamierzamy zbyt często korzystać z rozkładanej funkcji spania. Każdy, kto chciałby zaoszczędzić możliwie jak najwięcej miejsca w swoim mieszkaniu czy też pieniędzy, zdecydowanie powinien przynajmniej rozważyć możliwość zakupu takiego fotela, gdyż jest to bardzo dobre rozwiązanie w wielu przypadkach.

Kiedy może przydać się rozkładany fotel do spania?

Rozkładany fotel do spania może przydać się nam w naprawdę wielu przeróżnych sytuacjach. Rewelacyjnie sprawdzi się na przykład, kiedy oczekujemy gości i nie mamy dodatkowego pokoju bądź łóżka do spania. W postaci fotela jednoosobowego do spania bądź także takiego w wersji dla dwóch osób, można więc zapewnić spokojny wypoczynek dla swoich gości. Taki fotel odnajdzie swoje zastosowanie również wtedy, kiedy mieszkamy w małym mieszkaniu i zwyczajnie nie mamy wystarczającej ilości miejsca na tradycyjne łóżko.

Fotel Riva z rozsuwanym podnóżkiem można zestawić z kanapą z tej samej kolekcji łącząc meble za pomocą modułów. Dodatkowo fotel ten wyposażony został w funkcję bujania. BIZZARTO

Rozkładany fotel może stanowić wtedy dla nas samych wygodne rozwiązanie do spania w nocy, a w ciągu dnia być zaś zwyczajnym fotelem. Fotel z funkcją spania może przydać nam się także, kiedy lubimy drzemać w ciągu dnia, a kiedy niekoniecznie chcielibyśmy spać wtedy w łóżku. Fotel ten może stać na przykład w salonie i stanowić idealne miejsce wypoczynku czy relaksu podczas dnia, nie tylko do drzemania, ale także do odpoczynku.

Co więcej, taki fotel może sprawdzić się, gdy chcielibyśmy zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupie osobnego łóżka i fotela. W takim przypadku z powodzeniem rozkładany fotel może połączyć w sobie obie funkcje w jednym meblu.

Fotel SKY od Blanche Furniture to idealny wybór dla młodych, aktywnych ludzi, kochających prostotę, wygodę i funkcjonalność. Do fotela SKY można dodać wygodny mechanizm składania, który pozwala przekształcić je w wygodne łóżko. SHOWROOM ELEKTRONOWA

Jak można zaaranżować wnętrze z fotelem rozkładanym?

Decydując się na zakup fotela rozkładanego, najlepiej także zastanowić się nad aranżacją danego wnętrza, w którym taki fotel będzie się docelowo znajdował. Takie pomieszczenie można oczywiście zaaranżować według swoich upodobań czy preferencji, lecz warto stosować się do podstawowych zasad. Warto na przykład skupić się na kolorach bazowych występujących w danym wnętrzu.

Fotel, a właściwie szezlong Superspider został stworzony, aby zapewnić niezrównany komfort i możliwość wypoczynku w pozycji półleżącej. Model zadebiutował w 1987 roku, a dwa lata później fotel otrzymał nagrodę za doskonałe wzornictwo na targach meblarskich w Kolonii. Dostępny w wielu kolorach i rodzajach tkanin, skórze lub wersji z owczą skórą. DUXIANA

Najlepiej w tym celu wykorzystać maksimum trzy kolory w danym wnętrzu, przy czym fotel rozkładany także powinien być w kolorze jednego z tych trzech kolorów. Poza kolorami bazowymi warto też wykorzystać dodatkowe, dopełniające barwy, które urozmaicą dane pomieszczenie. Dobrze sprawdzają się w tym przypadku różne kontrastowe i bardziej nasycone barwy. Samo umieszczenie fotela w danym wnętrzu powinno zależeć głównie od naszego gustu, gdyż w większości przypadków idealnie wpasuje się on w wiele różnych wnętrz.

Jeśli chcemy używać taki fotel na przykład do pracy czy do czytania książek, dobrym pomysłem jest postawić zaraz obok niego lampkę czy też mały stoliczek. W tym przypadku sprawdzają się małe i mobilne stoliki, które z łatwością można przestawiać. Jeśli jednak chcemy wykorzystywać taki fotel głównie drzemiąc czy śpiąc na nim, najlepiej, by znalazły się na nim poduszki oraz koc.

Zdjęcie otwierające artykuł: fotel rozkładany z podnóżkiem Zoya, MILOO HOME