Klasyka ma przyszłość

Sofy i fotele to meble, dzięki którym nasze salony od wielu lat są nie tylko piękne urządzone, ale także pełnią rolę domowej oazy relaksu. Dla tych dwóch powodów właśnie, wybierając meble wypoczynkowe do domu, należy zwrócić baczną uwagę na ich design oraz funkcjonalność.

Kolekcja Boretto od Unimebel jest nietuzinkowym zestawem salonowych mebli skierowany do wszystkich, którzy szukają klasycznych rozwiązań. Wnętrza w stylu klasycznym mają w Europie ogromnie długą historię sięgającą czasów starożytnych i są nie tylko kwestią szacunku dla tradycji, ale można wręcz powiedzieć - bardzo mądrym rozwiązaniem. Dzięki bowiem decyzji o wyborze tego typu aranżacji będziemy mieć pewność, że nasz dom zawsze pozostanie w trendach. Co szczególnie przypadnie do gustu osobom, które nie lubią częstych zmian, a mimo to pragną na co dzień żyć pięknie.

Co wybrać?

W kolekcji mebli tapicerowanych Boretto znajdują się: dwuosobowa sofa nierozkładana, trzyosobowa wersalka, fotel oraz fotel obrotowy. Możemy więc dowolnie komponować ze sobą poszczególne meble, zarówno gdy mamy nieduży salon, jak i wówczas, kiedy dysponujemy naprawdę dużą przestrzenią otwartej strefy dziennej.

Klasyczny zestaw sofa plus fotel dobrze odnajdzie się w niewielkich, lecz starannie zaaranżowanych salonach, ale dobry pomysłem będzie także wybór wersalki. Dlaczego? To po prostu niezwykle praktyczny mebelszczególnie w naszych warunkach mieszkaniowych, gdy większość z nas nie żyje w domku pod miastem. Mieszkanie w bloku czy nawet nowoczesnym apartamencie zwykle sprawia, że nie mamy osobnego pokoju gościnnego. Co jednak zrobić, gdy odwiedzają nas goście lub rodzina w innego miasta i pragną zostać na noc? Warto wtedy pomyśleć właśnie o wersalce jak o idealnym rozwiązaniu do naszego salonu, które na co dzień pełnić będzie rolę eleganckiej sofy, a jej towarzyszem w wygodzie będzie fotel.

Król relaksu

Ale może zamiast tradycyjnego fotela postawić na coś znacznie wygodniejszego? W kolekcji Boretto znajduje się rozkładany fotel obrotowy. Jego konstrukcja oparta jest na stalowej podstawie o okrągłej nodze, co zapewnia całości doskonałą stabilność po rozłożeniu. W siedzisku fotela zostały zamontowane sprężyny faliste oraz zapewniające odpowiednią miękkość piankowe wypełnienie. Dzięki łagodnym liniom i wysokiemu oparciu fotel Boretto zapewnia komfort wypoczynku. Będzie pasował nie tylko do salonu jako towarzysz sofy, ale świetnie odnajdzie się również w kąciku czytelnika czy domowym gabinecie.

Wszyscy kochają pepitkę

Warto także podkreślić stylową tkaninę obiciową. Wzór pepitki doskonale podkreśla klasyczną urodę zestawu Boretto. Ten motyw graficzny pojawił się w latach 20. XX wieku i od tamtej pory nieustająco inspiruje twórców mody oraz designu. Polska nazwa pepitka pochodzi od hiszpańskiego słowa pepita oznaczającego pestkę, jednak ten kultowy wzór ma wiele innych nazw - Francuzi mówią o nim pied-de-poule, czyli kurza stopa, dla Anglików to houndstooth, czyli psi ząb, a w Chinach jest on znany jako deseń tysiąca ptaków. Bez względu na nazwę pepitka to prawdziwy symbol wyrafinowanego piękna.

W drewnie jest moc

Kolekcja Boretto zachwyca intrygującymi, obłymi bokami oraz poziomymi przeszyciami na oparciach. Meble - z wyjątkiem oczywiście obrotowego fotela - oparte są na lekkich, ustawionych ukośnie nóżkach. Podobnie jak cała konstrukcja mebli zostały one wykonane z najlepszych gatunków certyfikowanego drewna jesionowego lub bukowego, sezonowanego minimum 7 lat w naturalnych warunkach zewnętrznych, by zapewnić im trwałość. Ich kolor można wybrać przed zakupem ze wzornika wybarwień marki Unimebel.

Marka Unimebel o sobie

Dla nas każdy mebel to osobna historia. Historia zamknięta w inspirujących kształtach, pierwszym kreślonym rysunku, niepowtarzalnej fakturze jesionowego drewna, ostatnim pociągnięciu politury. To historia o pasji, naturze, ludziach… i o radości tworzenia ponadczasowego piękna. Mamy do spełnienia misję. Jest nią tworzenie mebli, które wypełniając najwyższe standardy jakościowe, wyróżniają się ponadczasowym designem, a jednocześnie indywidualną stylistyką. Nasza misja jest także naszą pasją. Czerpiąc z doświadczeń mistrzów stolarstwa stosujemy nowoczesne technologie oraz tylko naturalne surowce i materiały. Wszystko po to, aby tworzyć meble dla pokoleń, które zaspokajają wrodzone dążenia człowieka do piękna i wygody. Robimy je z sukcesem od ponad 25 lat. Nasze meble są bezpieczne, trwałe i przyjazne dla środowiska, a my jesteśmy pewni tej najwyższej jakości.

Więcej informacji na: unimebel.pl

 

Autor
Zaprośmy do salonu pepitkę
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...