Dzięki mindfulness i praktyce uważności lepiej poznajemy siebie. To dzięki temu, czujemy się w naszych domach coraz lepiej. Jak być blisko natury i swojego wewnętrznego charakteru?

Czy Twoim żywiołem jest temperamentny ogień, spokojna ziemia, idąca z prądem woda, czy delikatne powietrze? Sprawdź jak dopasować wnętrze do Twojego stylu slow life w harmonii z 4 żywiołami.

Żywioł wody: spokój i ukojenie

Woda symbolizuje spokój i ukojenie. Aby wprowadzić ten żywioł do swojego wnętrza, zacznij od kolorów. Wybieraj delikatne odcienie błękitu, bieli i pasteli na ściany i meble. Dla lepszego efektu dodaj elementy nawiązujące do wody i formy jaką przyjmuje - mogą to być np. geometryczne frezowania, wyglądające jak strużki wody. Meble o zaokrąglonych kształtach oraz tekstylia w miękkich tkaninach, takie jak welur czy bawełna, wprowadzą do pomieszczenia atmosferę relaksu.

4 ŻYWIOŁY W/WODA Model W.1 w białym Lakierze UV Premium Plus

Żywioł powietrza: przestrzeń i lekkość

Powietrze to przestrzeń i lekkość. Otwórz swoje wnętrze, unikaj nadmiaru mebli i dekoracji. Jasne kolory na ścianach i meblach odbijają światło, dodając przestrzeni. Wybieraj meble o minimalistycznym i prostym designie. Naturalne materiały - drewno czy rattan, są doskonałym wyborem w tej aranżacji. Rośliny oczyszczą powietrze i wprowadzą lekkość do pomieszczenia.

4 ŻYWIOŁY P/POWIETRZE Model P.3 w białej Okleinie Podkładowej

Żywioł ziemi: naturalność i spójność

We wnętrzach w stylu ziemi - wykorzystaj naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy rattan. Meble o prostych, organicznych kształtach wprowadzają do pomieszczenia poczucie stabilności i spokoju. Kwiaty to doskonały dodatek, który łączy wnętrza z naturą. Wybierz tekstylia o grubych fakturach, takie jak len czy wełna, aby podkreślić naturalność wnętrza.

4 ŻYWIOŁY Z/ZIEMIA Model Z.1 w Okleinie Naturalny Dąb Matowy

Żywioł ognia: ciepło i energia

Aby uzyskać wnętrze w energii ognia używaj ciepłych kolorów, takich jak czerwień, pomarańcz czy złoto. Możesz zastosować je na ścianach, w dekoracjach czy meblach. Postaw też na elementy nawiązujące do ognia, takie jak świeczniki, kominek lub oświetlenie w stylu industrialnym. Dla lepszego efektu postaw na kontrast i wprowadź industrialne klimaty do wnętrza.

4 ŻYWIOŁY O/OGIEŃ Model O.7 w Okleinie Dąb Sherman

Drzwi w stylu slow life

Ostatnim, nie mniej ważnym, elementem w aranżacji wnętrza w stylu slow life są drzwi wewnętrzne. Dobrze dobrane, dopasowane do żywiołów i stylu aranżacji wnętrza podkreślą jego całość.

Sprawdź kolekcję 4 ŻYWIOŁY od PORTA DRZWI. To drzwi wewnętrzne stworzone przez projektantów CX Design Team. Inspirowane naturą, stworzone z myślą o Tobie. Modele drzwi wpisują się we wszystkie aktualnie najpopularniejsze style wnętrzarskie. Łączy je naturalne piękno z funkcjonalnością i materiałami najwyższej jakości. Dzięki czemu dobierzesz drzwi do swojego stylu i żywiołu.

4 ŻYWIOŁY to cztery unikalne kolekcje drzwi, które opowiadają własną historię na temat żywiołów ZIEMI, OGNIA, POWIETRZA I WODY. W każdej z nich istotną rolę pełnią kolory, faktury i wyszukane detale.

Jaki jest Twój żywioł?

Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne, dopasowane do żywiołów i stylu aranżacji, pomogą stworzyć przestrzeń, która przynosi spokój i harmonię w dynamicznym świecie. Odkryj slow life, czerp z natury i twórz wnętrza, które odzwierciedlają Twoją własną filozofię życia.

Więcej informacji na: www.porta.com.pl