Problem z sierścią

Jednym z problemów jest sierść, która ma się wrażenie pojawia się wszędzie i przyczepia się do każdej możliwej powierzchni. Każdy futrzany przyjaciel, niezależnie od tego czy to pies czy kot, gubi trochę sierści.

Wiadomo, że wszystko zależy od rasy i są zwierzęta, które po przytuleniu zostawią na nas połowę swoich włosów, a są takie, które prawie w ogóle nie tracą swojego futerka. Zwykle jednak jest to jakiś problem dla właścicieli i dotyczy nie tylko ubrań, które łatwo oczyścić, ale także mieszkania.

Odkurzacz zawsze się sprawdzi

Większość sierści będzie się zdecydowanie znajdować na podłodze i bez problemu ją usuniemy za pomocą zwykłego odkurzacza. Jedynym problemem jest częstotliwość - to zwykle syzyfowa praca, którą trzeba powtarzać nieustannie. To jednak mały koszt, biorąc pod uwagę ogrom miłości, który dostajemy od swojego zwierzaka.

Gorzej jeśli sprawa dotyczy kanapy, z której za pomocą odkurzacza może się nie udać usunąć wszystkich włosków. Nie każdy ma też odkurzacz, od którego można odłączyć długą rurę i zmienić go w podręczny, mały sprzęt. Praca z klasycznym odkurzaczem jest zdecydowanie mało wygodna. Co wtedy?

Gąbka nie tylko do naczyń

Z pomocą przyjdzie coś, co każdy ma w kuchni - gąbka do naczyń. To rozwiązanie nie tylko ekspresowe, nie wymagające żadnych nakładów finansowych. Gąbka dzięki swojej chropowatej strukturze z łatwością wyłapie wszystkie, nawet najmniejsze włoski.

Pamiętajmy, żeby używać jej na sucho, w ten sposób uzyskamy najlepszy efekt. To idealny sposób na wyczyszczenie także mniejszych powierzchni jak poduszka czy spodnie jeśli akurat nie mamy pod ręką rolki do czyszczenia ubrań. Warto również trzymać taką gąbkę w innym miejscu niż pozostałe, żeby potem przez przypadek nie użyć jej przy myciu naczyń.

Wiadomo, że także to rozwiązanie nie jest raz na zawsze. Jedyną opcją by mieć kanapę czystą od sierści jest niewpuszczanie na nią zwierząt. Kto jednak by się oparł sesji przytulania na kanapie z kotem, albo wypędził ukochanego pieska, który właśnie zasnął na naszej kanapie?

Autor
Kanapa jest cała w sierści? Wiem jak się jej pozbyć bez generalnego czyszczenia
Maria Maj
Dziennikarka wnętrzarska & ekspertka lifehacków. Specjalizuje się w praktycznych poradach domowych, ułatwiających codzienne życie. Miłośniczka minimalizmu i...