Zalety połączenia żaluzji drewnianych i zasłon

Same zasłony mocno akcentują każde pomieszczenie. Zwłaszcza, jeśli lubimy bogato drapowane kompozycje, z mocno zdobionych, wyróżniających się tkanin. Dodając jeszcze jeden element aranżacji okiennej w postaci żaluzji drewnianych, możemy osiągnąć spektakularny efekt. Okazuje się bowiem, że doskonale odnajdą się one w takim duecie. Dlaczego? Bo odpowiednio dobrane drewno czy bambus to bardzo subtelny dodatek, który pasuje do wielu dekoracji, różnych stylów i  pomieszczeń.

W ofercie ANWIS dostępna jest szeroka kolekcja kolorystyczna, gdzie decydować możemy nie tylko o barwie, ale i o fakturze drewna. Ponadto dzięki możliwość personalizacji takich elementów osłony, jak maskownica rynna górna czy drabinka (sznurkowa lub tekstylna), mamy wpływ na ostateczny wygląd żaluzji. To sprawia, że łatwiej zestawić barwę tkaniny zasłonowej z lamelami, a całość dopasować do stylu dominującego w danym pomieszczeniu.

ANWIS, żaluzja drewniana 50mm napęd elektryczny

Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane i zasłony?

Żaluzje drewniane i zasłony, to duet, który jest w stanie z powodzeniem wkomponować się w wiele różnych pomieszczeń. Należą one do tego typu dekoracji, które mocno przyciągają wzrok.

- Połączenie zasłon i żaluzji doskonale sprawdza się na dużych powierzchniach i w przestronnych wnętrzach, zwłaszcza takich z oknami od sufitu do podłogi. Im większe przeszklenie, tym bardziej spektakularny efekt - mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w  ANWIS.

To połączenie najlepiej wygląda w salonie, który na  ogół jest pomieszczeniem mocno reprezentacyjnym. Funkcjonalność żaluzji sprawi, że pozwolą uniknąć nadmiernego nasłonecznienia w pomieszczeniu, a wieczorem, kiedy zależy nam na prywatności i stworzeniu przytulnego klimatu, możemy dodatkowo zaciągnąć zasłony. Oczywiście mogą one stanowić jedynie element dekoracyjny. Zasłony w połączeniu z żaluzjami drewnianymi odmienią także wnętrze stylowych pomieszczeń sypialnych, spełniając jednocześnie swoją podstawową rolę. W tym miejscu warto zastanowić się nad kwestią rodzaju tkaniny. W salonie raczej nie chcemy, aby tkanina mocno zaciemniała pomieszczenie, z kolei w sypialni będzie to jak najbardziej pożądany efekt.

ANWIS, żaluzja drewniana 50mm napęd elektryczny

Jak dopasować żaluzje drewniane i zasłony do różnych stylów wnętrzarskich?

Dobór koloru i materiału naszego duetu będzie zawsze uzależniony od stylu, jaki dominuje we wnętrzu. Możliwości kompozycyjnych w ofercie ANWIS jest naprawdę wiele, ale jeśli chcemy uzyskać najlepszy rezultat, to żaluzje drewniane i zasłony powinny stanowić spójne dopełnienie wnętrza. Dzięki nim z łatwością stworzymy przytulny czy romantyczny klimat, albo podkreślimy minimalistyczny lub industrialny charakter pomieszczenia.

Żaluzje drewniane i zasłony najlepiej komponują się ze stylami:

  • Rustykalnym, który ceni sobie wszelkie naturalne materiały, a więc drewno będzie w jego przypadku wyborem numer jeden. Dodatek w postaci odpowiednio dobranych zasłon może sprawić, że przytulny wystrój, często łączony z romantycznym stylem prowansalskim, nabierze dodatkowego wdzięku i pożądanego uroku.
  • Minimalistycznym, co dla niektórych może się wydawać znacznie mniej oczywistym połączeniem. Jeśli jednak zadbamy o stonowane barwy, będziemy unikać mocnych i intensywnych kolorów, to bez trudu stworzymy udaną kompozycję. Doskonale sprawdzą się tu odcienie czerni, granatu, ciepłego brązu czy szarości w połączeniu z bielą.
  • Glamour, który uwielbia bogactwo i przepych, a także najmodniejsze rozwiązania. Jeśli chcemy połączyć te dwie cechy, wybierzmy nowoczesne żaluzje drewniane i odpowiednio dopasowane zasłony z velvetu lub weluru. Warto też postawić na intensywne i szlachetne kolory tkanin - bordo, odcienie złotego czy butelkowa zieleń świetnie komponują się z drewnianymi żaluzjami.
  • Nowoczesnym, który unika przepychu i stawia na prostotę. Stonowane barwy albo kontrastowe połączenia są jak najbardziej pożądane, ale w tym przypadku kompletna aranżacja okienna powinna być jedynym mocnym akcentem całego pomieszczenia.
  • Industrialnym, który jest całkowitym przeciwieństwem wnętrz w duchu glamour. Nowoczesne żaluzje drewniane sprawdzą się tutaj jedynie w połączeniu ze stonowanymi, klasycznymi i mocno minimalistycznymi zasłonami, które nie powinny być pierwszoplanową dekoracją. Nie bójmy się ciemnych i chłodnych barw, pamiętając, że w całości pomieszczenia mile widziana będzie także cegła.

W każdym z tych stylów połączenie żaluzji drewnianych z zasłonami będzie świetnym i nietypowym wyborem, który doskonale podkreśli charakter pomieszczenia. 

Więcej informacji na: anwis.pl