Tkaniny nie są zbyt popularnym materiałem ściennym, a wpływa na to ich wysoka cena. Jednak spotkać je można w ekskluzywnych wnętrzach. Użyte w sypialniach wnoszą dużo ciepła i podkreślają intymność pomieszczenia.

Najtańszą "tkaninową" opcją wykończenia ścian są tapety tkaninowe - wykonywane na podkładzie z włókniny. Z wierzchu mogą mieć warstwę utkaną z bawełny, lnu, juty, jedwabiu, włókna sztucznego lub z włókien wtopionych we włókninę. Układanie takich tkaninowych obić wymaga jednak fachowej wiedzy i doświadczenia.

Zasłona Sofia w delikatne prążki, zawieszana na karniszu na metalowych przelotkach, HOME & YOU, 49 zł Padva - roleta z kolekcji Luna, tkanina naturalna 100% bawełna, możliwość uszycia na wymiar, DEKORIA, od 99 zł Zasłona z kolekcji Fantasy, tkanina hiszpańska, polycotton, DEKORIA, 199 zł

Znacznie łatwiej będzie wykorzystać tkaninę tradycyjnie - ubierając nią okno. Piękne zasłony są doskonałym dodatkiem do pięknych ścian. Efektownie udekorują i ogrzeją wnętrze. Trzeba tylko z tysiąca propozycji dobrze wybrać wzór i kolor tkaniny oraz sposób jej upięcia.