Sypialnia urządzona w stylu loftowym to miejsce przepełnione harmonią i spokojem, czyli doskonałe miejsce do odpoczynku. Jak urządzić sypialnię w stylu loftowym? Poniżej przedstawiamy 5 porad, które warto wziąć pod uwagę!

Sypialnia w stylu loftowym - jakie kolory?

Wiele osób oglądając mieszkanie na sprzedaż zastanawia się, w jaki sposób zaaranżować sypialnię na styl loftowy. Podstawową kwestią jest kolorystyka. W sypialniach aranżowanych na styl loftowy stawia się przede wszystkim na odcienie szarości, czerni, bieli, czerwieni, beżu czy brązu. W loftowych aranżacjach królują także materiały takie jak beton, cegła, żeliwo czy drewno. Dzięki nim sypialnia zyskuje niepowtarzalny, harmonijny charakter. 

Jak wprowadzić te kolory do sypialni? Świetnym pomysłem jest pomalowanie jednej ze ścian na czarno, a drugiej w odcieniach bieli. W ten sposób powstanie niezwykły kontrast, a zaaranżowane w ten sposób pomieszczenie będzie właściwie oświetlone i przestronne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by kolejne barwy wprowadzać w sposób ostrożny, gdyż w takim przypadku nasza aranżacja bardziej będzie przypominała styl urban jungle czy boho. 

Jakie oświetlenie? 

Sypialnia w stylu loftowym musi mieć także odpowiednie oświetlenie. Warto wiedzieć, że wyróżnikiem mieszkań urządzanych w tym stylu są duże okna, co gwarantuje doskonałe oświetlenie wszystkich wnętrz. Aby nasza sypialnia była dobrze oświetlona, trzeba także zaopatrzyć się w lampy w stylu industrialnym. Sporą popularnością cieszą się dekoracyjne żarówki zwisające na sznurkach oparte na metalowych konstrukcjach. Wiele osób zaopatruje się także w stylowe lampki nocne wykonane z metalu, które również wprowadzają przytulny, industrialny klimat. 

Meble do sypialni w stylu loftowym - czym powinny się wyróżniać? 

Meble do sypialni w stylu loftowym wyróżniają się minimalną formą - prostymi liniami i ostrymi rantami. Powinny być pozbawione dużych ozdobników, ponieważ w stylu loftowym króluje prostota. Warto zaznaczyć, że niewątpliwym atutem mebli tego typu jest fakt, iż są one stosunkowo tanie. Wynika to z tego, że tworzy się je z różnych metalowych elementów, desek czy szpuli po kablach. 

Czy w sypialni w stylu loftowym powinny znaleźć się rośliny?

Mimo iż przemysł kojarzy nam się z surowymi halami i fabrykami pozbawionymi roślinności, w stylu loftowym królują rośliny. Należy wiedzieć o tym, że styl loftowy nawiązuje do opuszczonych przemysłowych lokalizacji, w których roślin jest pod dostatkiem. Połączenie w sypialni cegieł czy drewna z ulubionymi kwiatami przyniesie bardzo wymierny efekt w postaci świetnej loftowej aranżacji, która będzie cieszyła oko wszystkich domowników. 

Na jakie dekoracje postawić?

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat w loftowej sypialni, nie można zapomnieć o dodatkach. Powinny one być dobrane w bardzo dokładny sposób. W sypialni można zdecydować się na przykład na postawienie dekoracyjnej ściany z wybraną przez nas tapetą imitującą czerwoną cegłę bądź drewno. Wiele osób aranżujących sypialnię w stylu loftowym wiesza także obrazy, które jeszcze lepiej podkreślają przemysłowy charakter wnętrza. 

ARTYKUŁ PARTNERA