Nawet najlepiej zaprojektowany ogród jest atakowany przez choroby i szkodniki. Nie dość, że osłabiają one rośliny, to również wpływają negatywnie na ich walory ozdobne. Nie chcąc używać chemicznych środków ochrony roślin w pobliżu naszych domostw, często sięgamy po naturalne metody. Przygotowujemy różne gnojówki, maceraty, odwary i napary z najróżniejszych ziół. Niestety jednak nie zawsze są one tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Gdy metody domowe zawodzą, nie sięgajmy od razu po chemię. Wypróbujmy środki ochrony roślin oparte na naturalnych składnikach.

Pesticol - przeciwko chorobom

Pesticol to skuteczny środek ochrony roślin, którego substancją aktywną jest wszystkim nam znany olejek pomarańczowy. Jak się okazuje - ten olejek eteryczny świetnie się sprawdza w walce z chorobami grzybowymi roślin. Mając go w swoim arsenale nie musimy się już bać takich chorób jak mączniak prawdziwy, rzekomy, szara pleśń oraz różnego rodzaju rdze. Co ciekawe - możemy go również wykorzystywać do zwalczania szkodników roślin. Stosując go, zwalczymy takie owady jak mszyce, miodówki, skoczki, wciornastki i mączliki.

Pesticol - olejek pomarańczowy znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni.

NeemAzal - przeciwko szkodnikom

Substancja aktywna tego środka pozyskiwana jest z nasion miodli indyjskiej - drzewa Neem. Ekstrakt ten wykazuje działanie owadobójcze, w związku z czym wykorzystywany jest w uprawach ekologicznych do zwalczania szkodników ssących (mszyce), gryzących (gąsienice) oraz minujących. Szczególnie polecany do zwalczania szkodników roślin domowych i biurowych. Podlewając nim podłoże, jesteśmy w stanie zwalczyć nawet uporczywe larwy ziemiórek

NeemAzal to jeden z niewielu środków, którymi możemy zwalczać szkodniki roślin domowych i biurowych.

Randacol - zwalczy niepożądaną roślinność

Ochrona roślin to nie tylko zwalczanie szkodników i chorób. Czasem istnieje potrzeba zniszczenia roślin niepożądanych. Do tego celu zazwyczaj stosuje się wszystkim znany chemiczny herbicyd "Roundup"Zamiast tego do oczyszczenia kostki z mchu i chwastów możemy wykorzystać środki bez glifosatu, które bazują na naturalnych składnikach.. Randacol Total Natural oraz Randacol 680 EC stanowią proekologiczną alternatywę do chemicznego niszczenia roślin herbicydami układowymi. 

Szkodniki? Profilaktyka przede wszystkim

Na pojawienie się szkodników i chorób nie warto czekać. W ramach zdrowej profilaktyki dobrze jest stosować niedrogie preparaty zawierające pożyteczne mikroorganizmy. Nie tylko odbudują one naturalną mikroflorę części nadziemnych i podziemnych roślin, ale również dzięki zawartości wyciągów roślinnych zmienią środowisko glebowe na niekorzystne dla rozwoju larw szkodników. W serii produktów AGRECOL NATURA znajdziemy zarówno preparaty ograniczające skutki żerowania szkodników na trawnikach, w uprawach roślin jagodowych czy też warzyw korzeniowych.

Zapobiegaj chorobom, jeszcze zanim się pojawią

W celu stworzenia niekorzystnych dla rozwoju chorób grzybowych warunków na powierzchni liści możemy wykorzystać specjalne biopreparaty dedykowane do upraw roślin ozdobnych, sadowniczych lub warzywnych. Dzięki wzmocnieniu naturalnego systemu odpornościowego roślin nie tylko zmniejszą one ryzyko infekcji, ale jak już do niej dojdzie, ograniczą również skutki choroby. Są to jedne z niewielu preparatów, które możemy bez obaw stosować na roślinach w domu i w innych zamkniętych pomieszczeniach. 

Ekstrakty z konopi, ostropestu oraz nasion lnu wykorzystuje się do ochrony roślin.

Więcej informacji na: www.agrecol.pl