Seria wazonów Lato marki Hadaki to historia o wzorach, fakturach i materiałach wprost z natury. Jest tak piękna, jak opowieść o sierpniowym popołudniu, gdy światło nadaje głębię najdrobniejszemu wgłębieniu.

Wyróżnienie must have dla polskiej marki Hadaki

Kolejne wyróżnienie dla marki Hadaki, tym razem dla wazonów Lato, przyznane zostało jednogłośnie. Jako jurorzy mamy dużą słabość do tego, co w małej poznańskiej pracowni tworzy jej autorka, Magdalena Kucharska. Bo też konsekwencja, z jaką ta graficzka z wykształcenia, a ceramiczka z wyboru kreuje przedmioty, które później nie tylko służą nam, ale także zdobią nasze domy, jest naprawdę godna podziwu.

Magdalena Kucharska
Absolwentka Grafiki Projektowej na ASP w Poznaniu, założycielka marki Hadaki. Tworzy głównie naczynia użytkowe – kubki, kubeczki do espresso, miski i talerze, zaprojektowane z myślą o tych, którzy pragną mieć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty niebanalne.

Serie ceramiczne tworzone przez Magdalenę Kucharską są zgodne w gamie. Ich kolory mówią do nas szeptem, a nie krzyczą. Mają przyjazne formy, a figurki jej autorstwa nie są pozbawione delikatnego jak mgiełka poczucia humoru. Magdalena Kucharska jest częścią kolektywu Nów skupiającego współczesnych rzemieślników. Hołdują oni tradycji w nowoczesny sposób, wierząc, że ślad ludzkiej ręki to przekaz pewnej idei. Koncepcja promująca przedmioty nie zawsze idealnie powtarzalne, ale za to absolutnie unikatowe. I takie właśnie są wazony Lato.

Wazony Lato wykonywane są ręcznie, dlatego ich wzory nigdy nie są idealne, zawsze będą nosiły ślad dotyku ludzkiej dłoni.
Autor
Wazony Lato od polskiej marki Hadaki wyróżnione w konkursie must have!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...