Kto raz ją zobaczy, na zawsze zapamięta. Jest bardzo wygodna. Unikatowa i funkcjonalna. Mowa o sofie Togo od Ligne Roset, która dla wielu miłośników designu jest przedmiotem kultu i wnętrzarskim marzeniem. 

Sofa Togo Ligne Roset - jak wygląda?  

Sofa Togo od Ligne Roset to sofa nietypowa. Można ją dowolnie łączyć z inną sofą Togo albo fotelem Togo, w zależności od aktualnych potrzeb i wszystko do siebie doskonale pasuje. Cała kolekcja Togo kłada się z fotela, sofy 2-osobowej, sofy 3-osobowej, narożnika, szezlonga i pufy. Każdy mebel Togo posiada stabilną, ergonomiczną konstrukcję z pianką polieterową o wielu gęstościach i pikowanymi poszyciami.

To zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz cieszy oko. Niskie siedzisko, duża powierzchnia miejsca do siedzenia oraz wygodne oparcie sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Możliwość wyboru rodzaju obicia i  koloru tapicerki daje nieskończone możliwości aranżacyjne.  Sofa Togo jest wizualnie zabawna; przypomina obity skórą lub tkaniną złożony materac. 

Sofa Togo Ligne Roset-  historia

Historia sofy Togo zaczęła się we Francji, w 1973 roku. Zaprojektował ją Michel Ducaroy pracujący dla Ligne Roset. Był to pierwszy mebel wypoczynkowy wykonany z materiału piankowego, swoista forma żartu z formy. Po raz pierwszy pokazany światu przypominał ludziom z wyglądu pomarszczonego noworodka, wzbudzał ciekawość i wywoływał uśmiech.   

Ten dobrze zaprojektowany przedmiot został świetnie przyjęty przez rynek. Kolekcja Togo stała się tak popularna, że po przeszło 40 latach od wypuszczenia na rynek pierwszego egzemplarza, sofy Togo są wciąż produkowane i chętnie umieszczane w różnych domach na całym świecie. 

Michel Ducaroy

Sofa Togo - na czym polega jej popularność?   

Fenomen Sofy Togo polega na połączeniu kilku cech. 

1). Po pierwsze, jest to produkt zapewniający duży komfort w trakcie użytkowania. Sofa Togo jest po prostu bardzo wygodna.   

2). Pod drugie, jest to przedmiot pasujący do wielu wnętrz, charakterystyczny na tyle, że może stać się dominantą pomieszczenia, kropką nad i, aranżacyjnym smaczkiem.   

3). Po trzecie, jest to mebel starannie zaprojektowany i ręcznie wykonany, z najwyższą dokładnością, a tę jakość po prostu widać.   

4). Po czwarte można je łatwo dopasować do wnętrza, domontowując dodatkowe siedziska i przesuwać je w zależności od potrzeb.   

5). Po piąte jest to przedmiot, który wzbudza ludzką ciekawość, uśmiech i radość.   

A to tylko kilka najczęstszych powodów, dla których sofa Togo jest tak popularna. Każdy właściciel sofy Togo ma własne powody i motywację, jaka skłoniła go zakupu i posiadania tego kultowego mebla.  

Sofa Togo - koszt

Z uwagi na projekt, ręczne wykonanie i wysoką jakość wyrobu, sofy Togo nie należą do najtańszych mebli wypoczynkowych. Decydując się jednak na Sofę Togo, inwestujemy w we własną wygodę oraz mamy pewność, że ten mebel posłuży nam przez długie lata.   

Nowa Sofa Togo jest dosyć sporym wydatkiem, wiele osób decyduje się na zakup sofy Togo z drugiej ręki, ze śladami używania. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze i kiedy zależy nam, żeby mieć przedmiot z duszą.

Skórzana sofa vintage  

Oryginalne, skórzane sofy vintage z lat 70. sygnowane jako Togo i z potwierdzoną autentycznością potrafią osiągać bardzo duże ceny, kiedy są w dobrym stanie. To znak, że opłaca się mieć  sofę Togo w swoim salonie - bo być może kiedyś uda nam się ją odsprzedać ze sporym zyskiem. 

Sofa Togo Ligne Roset - zastosowanie  

Sofa Togo Ligne Roset to zachęta w stronę wypoczynku. Jest to mebel, który zaburza powagę w pomieszczeniu, nęci fakturą i kształtem, cicho szepcze do domowników.  Sofa Togo jest też pięknym wytworze wzornictwa przemysłowego. Może mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić odrobinę polotu, humoru i komfortu do wnętrza: w jadalni, salonie, pokoju dziennym. 

Sofa Togo Ligne Roset - jak sprawdzić, czy oryginał?  

Jak wiele kultowych przedmiotów, także sofa Togo Ligne Roset ma naśladowców. Jak sprawdzić, czy dana sofa to oryginalny Togo Ligne Roset?  Najpierw zwróć uwagę na fałdy tkaniny otaczające strukturę pianki. Oryginalna kanapa ma obfite, zmysłowe fałdy, podczas gdy podróbki Togo są często obite mniejszą ilością materiału. Rozmiar i położenie guzików to drobne szczegóły, które też inaczej wyglądają w przypadku oryginału i jego podróbki.

Oryginalne Togo jest uzupełnione małymi, płaskimi guzikami z tego samego materiału, co tapicerka nadwozia, z dwoma przyszytymi z tyłu i trzema pod spodem. Wszystko jest przyszyte idealnie i starannie. Oprócz tego oryginalna Sofa Togo Ligne Roset posiada metkę, a jej sprzedawca ma dokument jej nabycia.   

Sofy Togo są wytwarzane ręcznie wyłącznie w  Ligne Roset we Francji, przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników, którzy oddają swoje serca w tworzenie mebli. To sprawia, że są unikatowe, nie do podrobienia i warto się na nie zdecydować.