W czasach, gdy inni swoimi projektami krzyczą, Kaja i Domenico stworzyli serię mebli wyrafinowanych w swojej maksymalnej prostocie. Puro to hołd oddany drewnu i pracy ludzkich rąk wykonywanej bez pośpiechu.

Szlachetne drewno i minimalizm - nowa kolekcja PURO od Nudo Design

Kilka prostych linii połączonych razem. Surowe, ale szlachetne drewno, opracowane tak, że na skali gładkości osiągnięte zostało niemal absolutne maksimum. Oryginalne wybarwienie podkreślono jedynie olejowaniem.

Nudo Design
Polsko-włoski duet projektowy. Kaja i Domenico, ten kreatywny duet, to splot minimalistycznej estetyki, tradycji, manufaktury i zaplecza architektoniczno-PR-ego.

Naturalna prostota serii PURO projektu Nudo Design zachwyca pięknem w swojej autentycznej formie. Jednak im dłużej przyglądamy się prostocie mebli, tym bardziej oko zaczyna wyłapywać zaskakujące detale. Kwadratowe kształty połączone z idealnie zaokrąglonym elementem. Podział blatu, który prowadzi wzrok po całej powierzchni pięknie usłojonej powierzchni. Konstrukcja o różnych szerokościach struktury.

Meble z serii PURO wykonane są z litego dębu, zabezpieczone twardym olejowoskiem marki OSMO, który chroni przed wnikaniem brudu, wody i plam. Jest to produkt na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych.

Wszystkie te połączone ze sobą komponenty tworzą minimalistyczny hołd dla naturalnego drewna. Seria PURO dodaje spokoju do przestrzeni mieszkania czy biura, a w kwestiach praktycznych rozdzielenie blatu ułatwi zarządzanie kablami w godzinach pracy w domu. Meble z serii PURO okazały się takim sukcesem, że projektanci pracują nad kolejnymi modelami - biurkiem i fotelem.

Autor
Nudo Design z nową kolekcją! Drewniane meble dla fanów minimalizmu
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...