Baseny infinity, które z angielskiego można tłumaczyć  jako baseny nieskończoności, zdobyły serca wielu miłośników luksusu. Jest to rodzaj basenu, który idealnie wtapiając się w otoczenie, tworzy efekt wow! 

Baseny typu infinity to baseny bez krawędzi z widokiem na linię horyzontu. Mają one zaskakującą konstrukcję. W pierwszej chwili możemy czuć się niepewnie i  z wielką ostrożnością podchodzić do krawędzi basenu. Ale uczucie zdezorientowania szybko mija, gdy dowiemy, jak jest on zbudowany.

Wydawałoby się, że woda płynie w nieskończoność i zlewa się z horyzontem. W rzeczywistości krawędź basenu jest, ale niewidoczna, a woda przez nią się przelewa.

Ta wyjątkowa konstrukcja sprawia, że basen wydaje się być częścią naturalnego krajobrazu. A że zwykle znajduje się na dachu, sprawdza się szczególnie w hotelach z widokiem. Dlatego umiejscowienie basenów musi być dokładnie przemyślane, po to żeby zrobić najlepsze wrażenie.

Baseny infinity mają nie tylko niesamowity efekt wizualny, ale również starannie przemyślany design. Architekci i projektanci starają się, aby basen idealnie scalił się z horyzontem. Dodatkowo często stosują naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, aby nadać basenowi bardziej organiczny wygląd. Czasami kamienie są również na dnie basenu.

Heron Live Hotel - Gródek Nad Dunajcem

Pięciogwiazdkowy hotel położony jest nad Jeziorem Rożnowskim, tuż przy lini brzegowej. Dolina Dunajca tworzy na tym odcinku przełom ograniczony od zachodu łososińskim pasmem Beskidu Wyspowego, a od wschodu wzniesieniami Pogórza Rożnowskiego.

Tym, co najbardziej przyciąga gości, jest basen infinity, z którego rozciąga się piękna panorama. Jest dosyć wąski, ale spektakularny! Schodzi się do niego po schodkach i ulega się złudzeniu, że woda przechodzi w jezioro. Obok basenu jest jacuzzi.

Hotel zapewnia 81 pokoi i apartamentów, kilka restauracji: fusion, casualową i ekskluzywną i oczywiście SPA, w którego skład wchodzi kompleks saun: parowa, aromatyczna i na podczerwień. 

W okolicy czekają na gości różne atrakcje: można zwiedzić winnicę Chodorowa lub Nowizny, zamek Starą Baśń lub Kościół w Tropiu. Odwiedzić Skamieniałe miasto lub Kopalnię soli w Bochni. Pieniński Park Narodowy czy Tamę w Rożnowie. Jezioro Rożnowskie to wprost idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. Dostępne są łódki, skutery, motorówki, kajaki.

Sopot Marriott Resort & Spa - Sopot

To luksus nad luksusami! Hotel położony przy samej plaży wyróżnia fenomenalny basen zewnętrzny na 4 piętrze, z którego rozciąga się najszerszy w Polsce widok na zatokę. Jest dosyć wąski, ale długi, więc odnajdą się tu zarówno goście pragnący posiedzieć w wodzie z kieliszkiem wina, jak i miłośnicy bardziej aktywnego relaksu.

Hotel może się poszczycić największym w Polsce SPA – Mera SPA. Znajdziecie w nim… aż 35 gabinetów. Ponadto baseny wewnętrze: basen rekreacyjny duży o powierzchni około 155 metrów kwadratowych z wodą o temperaturze 27 ºC, basen rekreacyjny mały (z atrakcjami wodnymi: kaskady, masaże, bicze, gejzer) o powierzchni około 60 metrów kwadratowych z wodą o temperaturze 29°C, basen/brodzik dla dzieci o powierzchni około 50 metrów kwadratowych z wodą o temperaturze 31 ºC oraz 4 jacuzzi ( w tym 2 całoroczne zewnętrzne) z wodą o temperaturze 35 ºC. 

Oprócz tego hotel ma w ofercie sauny oraz restaurację, która zdobyła pierwsze miejsce w rankingu odczuć kulinarnych gości hoteli Marriott z całego świata.

Gwiazda Morza - Władysławowo

Z hotelem jest związana ciekawa historia. Po oficjalnych zaślubinach Polski z morzem, które odbyły się w Pucku 10 lutego 1920 roku, generał Józef Haller udał się do Wielkiej Wsi, gdzie na pokładzie kutra "Gwiazda Morza", należącego do kaszubskiego rybaka Jakuba Myślisza, odbył rejs po pełnym morzu, stanowiący nieoficjalną część uroczystości. 

Z tego kutra generał podziwiał piękne piaszczyste plaże i naturalne wydmy. Zakochał się w tutejszym krajobrazie do tego stopnia, że już rok później nabył parcele w Wielkiej Wsi. I tak powstało najpopularniejsze w międzywojniu letnisko “Wielka Wieś Hallerowo”. 

Wielka Wieś Hallerowo nosi obecnie nazwę Władysławowo, a Hallerowo jest jedną z dzielnic, w której mieści się hotel Gwiazda Morza. Hotel wziął swoją nazwę od rybackiego kutra rybackiego, na pokładzie którego płynął generał. Ładnie nawiązuje do historii i odpowiednio do tradycji ładnie się prezentuje. Tak na zewnątrz, jak i w środku.

Co do basenu infinity: jego jednym minusem jest to, że nie znajduje się na wprost morza, lecz na krótszym boku hotelu i od strony ulicy. To czyni go z pewnością mniej atrakcyjnym. Widok na morze jest, ale daleki.

Pewne braki basenu może zrównoważyć to, co znajduje się w środku hotelu. Otóż, zrelaksujemy się w na przykład w SPA (gdzie specjalna maszyna zasysająca ciało niczym odkurzacz,  ujędrnia je i likwiduje cellulit) i saunarium oraz… wypróbujemy swoich sił na ściance wspinaczkowej. W pokojach zaś zastaniemy przeszklone łazienki. 

Odyssey ClubHotel Wellness & SPA - Kielce

Hotel znajduje się pod Kielcami, w miejscowości Masłów. Góry Świętokrzyskie to wciąż niedoceniane miejsce turystyczne, więc warto tu przyjechać na weekend i zatrzymać się właśnie w Odessey’u.

Głównym bohaterem jest oczywiście basen infinity położony na dachu. Roztacza się z niego może nie najpiękniejszy, ale wystarczająco ładny widok na Kielc - na pierwszym planie są bloki miasta, a dopiero na dalekim horyzoncie góry. Ale sam fakt, że przy dobrej pogodzie można zobaczyć wzniesienia, dobrze świadczy o odpowiednim usytuowaniu basenu. 

Dużym atutem hotelu jest grota solna. Oprócz tego, jak w każdym szanującym się SPA, są sauny i baseny. Jedna z saun wyłożona jest drewnem, inna płytkami i kamieniami. Niektóre podświetlone są na czerwono i niebiesko, co wprowadza odpowiedni nastrój. 

Hotel usytuowany jest na wzgórzu, na samym końcu drogi, pod lasem. Wokół hotelu można odbyć kilka przyjemnych spacerów lub zrobić wypad do Jaskini Raj. To, że jesteśmy w lesie, od razu widać w recepcji.

Foyer nawiązuje bowiem do otaczających hotel drzew: znajdziemy tu zieloną ścianę, olbrzymie kamienie ustawione wzdłuż jednej ze ścian, które okazują się wygodnymi kanapami, oraz mniejsze - miękkie siedziska. Obok recepcji można dostrzec szklaną podłogę z wysypanym na jej dnie piaskiem.

Crystal mountain - Wisła

Crystal Mountain to pięciogwiazdkowy hotel w Wiśle położony w malowniczym zakątku Beskidu Śląskiego, na zboczu Góry Bukowej z niezwykłym widokiem na góry i dolinę Wisły.

Architektonicznie hotel prezentuje się naprawdę okazale. Ma trzy skrzydła, ustawione w trójkąt. Co prawda basen infinity znajduje się na niższym piętrze (a nie na dachu), ale biorąc pod uwagę położenie hotelu, i tak rozciąga się z niego piękny widok.

W hotelu znajduje się Aquapark Blue Lagoon, basen pływacki Black Pool, ale także tzw. Rwąca Rzeka. Dzieciaki mogą skorzystać z brodzików, Żółtej Łodzi Podwodnej czy niezwykłych zjeżdżalni. Ponadto hotel oferuje 7 saun rytualnych, suchych, infrared i parowych oraz 10 jacuzzi (4 wewnętrzne oraz 6 zewnętrznych).Autor
Turyści oszaleli na punkcie infinity pool! Jakie hotele z basenem można zwiedzić w Polsce?
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...