W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, coraz więcej z nas szuka ucieczki od codzienności i zgiełku miast. Marzymy o miejscach, gdzie możemy na nowo połączyć się z naturą, doświadczyć jej niezmąconej piękności i czerpać z niej spokój oraz inspirację. Na szczęście, na mapie światowego designu i architektury pojawiają się obiekty, które oferują właśnie takie doświadczenia. Oto kilka hoteli, które zapraszają swoich gości do serca dziewiczej przyrody, oferując nie tylko luksus i komfort, ale także niezapomniane widoki i bliskość natury, która zapiera dech w piersiach.

Grecja: Manna - ucieczka w góry Peloponezu

W sercu górskiego krajobrazu Peloponezu, na wysokości 1200 metrów nad poziomem morza, znajduje się Manna, luksusowy górski azyl, który kiedyś służył jako sanatorium. Otoczony lasami jodłowymi, resort oferuje swoim gościom nie tylko odosobnienie i spokój, ale także możliwość aktywnego spędzania czasu: od zbierania grzybów, przez kajakarstwo na jednej z najczystszych rzek Europy, po jazdę konną i eksplorację jednej z największych sieci szlaków turystycznych w kraju. Manna to prawdziwy raj dla poszukiwaczy przygód i miłośników natury.

Włochy: Vigilius Mountain Resort - design na szczycie włoskich Alp

Na szczycie góry Vigiljoch, do której dostęp możliwy jest tylko kolejką linową, znajduje się Vigilius Mountain Resort. To miejsce, gdzie zasada "eko, a nie ego" kształtuje każdy aspekt funkcjonowania obiektu.

Architektura obiektu, zaprojektowana przez Matteo Thuna, łączy w sobie drewno modrzewiowe, szkło i trawiaste dachy, tworząc przestrzeń, w której natura jest nieodłącznym elementem wnętrza. Panoramiczne okna oferują widoki na majestatyczne Dolomity, a goście mogą oddać się relaksowi podczas spacerów leśnych czy kąpieli w lesie.

Japonia: Satoyama Jujo - japońska wieś w nowoczesnym wydaniu

Satoyama Jujo to hotel, który zaprasza swoich gości do serca japońskiej wsi, oferując unikalne doświadczenia związane z górskim stylem życia. Otoczony cedrowym lasem, oferuje dostęp do rzadkiej, otwartej łaźni termalnej, z której można podziwiać niebo, chmury, a nocą - Księżyc i Drogę Mleczną. Lokalna restauracja serwuje dania, których smaki nie są dostępne w Tokio, a są specyficzne dla regionów Niigata i Uonuma.

Gruzja: Rooms Kazbegi - rustykalny chic w cieniu Kaukazu

W Stepantsminda, u stóp Kaukazu, znajduje się Rooms Kazbegi, hotel o rustykalno-szklanym charakterze, który oferuje niezapomniane widoki na górski krajobraz. Goście mogą eksplorować okolicę na koniu, śladami duchowych pielgrzymów, czy podziwiać gwiaździste niebo z tarasu hotelowego.

Meksyk: Hotel Escondido - ucieczka do oazy spokoju

Hotel Escondido to miejsce, gdzie granice między wnętrzem a zewnętrzem zostają zatarte. Położony w odległej wiosce Oaxaca, oferuje bungalowy z prywatnymi basenami i tarasami do opalania, zapewniając spokój i ucieczkę od codzienności.

Tajwan: Gloria Manor - modernistyczny klejnot wśród lasów

W południowej części Tajwanu, w Parku Narodowym Kenting, znajduje się Gloria Manor, otoczony jednymi z najpiękniejszych lasów na wyspie. Hotel oferuje nie tylko luksusowe zakwaterowanie, ale także możliwość obcowania z bogatą bioróżnorodnością regionu.

Te wyjątkowe hotele dowodzą, że design i architektura mogą iść w parze z głębokim szacunkiem dla natury, oferując gościom nie tylko wypoczynek w luksusowych warunkach, ale także niezapomniane doświadczenia i bliskość z dziewiczą przyrodą. To idealne miejsca dla tych, którzy szukają ucieczki od codzienności i pragną na nowo połączyć się z naturą. 

Autor
Design pośród dziewiczej przyrody. Te hotele zapierają dech w piersiach!
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....