Największy SUV marki Volvo - XC 90 przeszedł lifting. Auto otrzymało unowocześniony grill, nowe wzory felg i barwy lakierów.

XC90 to najbardziej przestronny model w ofercie Volvo. Od roku modelowego 2020 do oferty dołączy wersja sześciomiejscowa o układzie siedzeń typu 2+2+2. W sprzedaży pozostaną dotychczasowe modele pięcio- i siedmiomiejscowe, a także czteroosobowy, luksusowy wariant Excellence.

Oprócz tapicerek skórzanych, klienci będą mogli zamawiać także zupełnie nową tapicerkę wełnianą. W wersji R-Design będzie można zamówić piękny kluczyk z wykończeniem a la włókno węglowe.

Jednak prawdziwym designerskim hitem jest dźwignia zmiany biegów wykonana z kryształu Orrefors. Ta szwedzka manufaktura, produkująca najwyższej jakości szkło kryształowe, już po raz kolejny nawiązuje współpracę z marką Volvo.

Dźwignia zmiany biegów wykonana z kryształu Orrefors. To nie pierwszy raz, gdy marki rodem ze Szwecji jednoczącą swoje siły w misji projektowej.

Specjalnie dla niej wyprodukowała cechujące się wyjątkową przezroczystością ręcznie szlifowane kieliszki, których mogą używać podróżujący na tylnej kanapie. Zamontowano bowiem dla nich specjalne uchwyty.

Najważniejszą zmianą w nowym modelu XC90 jest inny wzór atrapy chłodnicy. W wersji R-Design obramowania okien będą teraz czarne, co dobrze komponuje się ze sportowym charakterem tej wersji. Klienci będą mieli do wyboru trzy dodatkowe wzory felg i kilka nowych barw nadwozia.

Od chwili pojawienia się na rynku model XC90 wzbudza ogromne zainteresowanie i jest dla marki prawdziwą rewolucją.