Dla Japończyków wszystko ma duszę, nawet Nowa Mazda 3, która jest efektowna i dynamiczna.

Dla projektantów Nowej Mazdy 3 najważniejszym terminem jest „kodo”. Słowo to opisujące „duszę ruchu” stoi u podstaw myślenia o samochodach marki Mazda. W wyrażeniu tym została zaklęta istota dynamiki, widoczna w grze światła i cienia na nadwoziu.

Projektanci Mazdy od lat prezentują własne, przełomowe podejście do tworzenia samochodów. Niezależnie od trendów w motoryzacji, stosują bezkompromisowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają budować wręcz intuicyjną więź człowieka z pojazdem.

Atutem Nowej Mazdy3 jest najbogatsze w klasie wyposażenie standardowe, które obejmuje m.in. kolorowy wyświetlacz head-up i cyfrowe zegary.

Wnętrze tego modelu Mazdy charakteryzuje szlachetny minimalizm, a także dopracowana w najdrobniejszym detalu ergonomia. Dzięki nim żadne dodatkowe bodźce nie rozpraszają uwagi kierowcy, który może w pełni skupić się na prowadzeniu auta i czerpać z niego maksimum przyjemności.

Wszystkie zastosowane rozwiązania sprzyjają budowaniu pełnej harmonii pomiędzy kierowcą a pojazdem. Dzięki temu prowadzenie staje się nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej intuicyjne i bezpieczne.

Elegenckim wykończeniem tablicy rozdzielczej jest wykorzystanie dwóch różnych materiałów oraz podwójnego przeszycia.