Modne wnętrze to wnętrze ze sztuką. Doskonałym wyborem będzie twórczość najnowsza, która nada charakter każdej przestrzeni, bez względu na funkcję i styl.

Dzisiaj w większości dobrze urządzonych domów znajduje się sztuka. Nie tylko doskonale dopełnia aranżację i sprawia, że wnętrze staje się niepowtarzalne ale - przede wszystkim - poświadcza dobry smak i prestiż właścicieli. Kolekcjonowanie sztuki jest bowiem rodzajem snobizmu w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Każde spotkanie ze sztuką daje nam ogromne profity, a kupno pierwszego obrazu wprowadza nas bowiem do barwnego świata sztuki i jej rynku. Świata, który może wydawać się hermetyczny i niedostępny, ale szybko otwiera swoje podwoje przed wszystkimi wielbicielami sztuki.

Zalety inwestowania w młodą sztukę

Przygodę ze sztuką we wnętrzach i życiu warto zacząć od malarstwa młodych twórców. Po pierwsze ceny ich prac nie są wysokie i wynoszą często mniej niż pojedynczy mebel, który kupujemy do domu. Po drugie jest to twórczość dość przystępna w odbiorze, ponieważ powstała w naszych czasach, porusza bliskie nam problemy i ukazuje znane odbiorcy realia. W jej otoczeniu po prostu będziemy czuć się dobrze, a to przecież jest jedno z głównych kryteriów przy wyborze obrazu.

Jeśli patrzymy na dzieło także jako na inwestycję, warto wybrać pracę malarza, który ma na swoim koncie już pewne sukcesy. Szukając wiadomości na temat danego artysty - najprościej w internecie - łatwo znajdziemy informacje o jego wystawach czy nagrodach.

Pewną rekomendację wystawiają także twórcom galerie, które z nimi współpracują. Galerzyści nie tylko z uwagą śledzą bieżące życie artystyczne i wychwytują najlepiej rokujące talenty, ale też wkładają dużo pracy w ich promocję oraz rozwój kariery. Kupując obraz w galerii, dostajemy zatem ofertę już wyselekcjonowaną.

Obraz otwierający artykuł: Grażyna Smalej,”Do pszczoły II”, 2018, akwarela, papier, 30 x 40 cm, Flow Art House, cena 1300 zł

Autor
Przegląd najnowszych dzieł młodych artystów
Małgorzata Stalmierska
Redaktorka, historyczka sztuki i literatury, autorka licznych tekstów o designie, sztuce i antykach. Oaza spokoju od której z daleka bije pozytywna energia. Z pasją pisze...