Cymbidium to nazwa roślin z rodziny orchidei czyli storczyków. Występują w bardzo szerokiej palecie barw - zarówno w kolorach ciepłych, jak i zimnych. Niewiele rodzajów kwiatów może się pochwalić taką różnorodnością.

Ich atrakcyjność jest tym większa, że są bardzo trwałe i wbrew powszechnym opiniom - łatwe w pielęgnacji . Dlatego storczyki cymbidium doskonale nadają się do kompozycji kwiatowych i bukietów.

Pojedyncze kwiaty, po odcięciu od łodygi umieszcza się w fiolkach (szklanych lub plastikowych), by zapewnić im dostęp do wody.

Storczyki (orchidee) mają opinię kwiatów ekskluzywnych - odpowiednich na szczególne okazje, ale gdy porzucimy stereotypy i puścimy wodze fantazji, przekonamy się, że pasują zarówno do kompozycji nowoczesnych, jak i do dekoracji wiosennych czy o całkiem swojskim charakterze.

Storczyki w kieliszkach - kompozycja kwiatowa

Kompozycja ze storczyków cymbidium w kieliszkach   Kompozycja ze storczyków cymbidium w kieliszkach
Kompozycja ze storczyków cymbidium w kieliszkach - Studio Atamaris

Bardzo łatwo zrobić taką nowoczesną kompozycję samemu. Szklane kieliszki oplatamy ozdobnym drutem aluminiowym. Przycięte na krótko kwiaty układamy w szkle wypełnionym wodą. Dodatkową dekoracją są szklane kule z tealightem umocowane do konstrukcji z drutu.

Gniazdo z cymbidium - kompozycja w stylu rustykalnym

Gniazdo - kompozycja kwiatowa   Storczyki w kamiennej misie
Gniazdo - kompozycja kwiatowa - Studio Atamaris   Storczyki w kamiennej misie - Studio Atamaris

Szklane naczynie wykładamy zwiniętymi i zaplątanymi pędami dzikiego wina. W środku powstałego gniazda mocujemy fiolki z pojedynczymi kwiatami storczyka i anturium. Obok podobna kompozycja w kamiennej misie wypełnionej kamyczkami.

Nowoczesna kompozycja ze storczyków

Nowoczesna kompozycja ze storczyków cymbidium
Nowoczesna kompozycja ze storczyków cymbidium - Studio Atamaris

W konstrukcji z ozdobnych białych patyków mocujemy fiolki i układamy w nich kwiaty pistacjowego storczyka cymbidium. Całość schludna i nowoczesna.

Wodne perły

Wodne perły   Wodne perły w kamykach
Wodne perły - Studio Atamaris   W kamykach - Studo Atamaris

Pojedynczy dorodny kwiat cymbidium umieszczamy w szklanej kuli. Dostęp do wody zapewniają mu dekoracyjne kulki żelowe zwane wodnymi perłami. Po prawej wersja z kamyczkami.

Dekoracja kwiatowa na lustro

Dekoracja na lustro   Cymbibium na stolik
Dekoracja na lustro - Studio Atamaris   Cymbibium na stolik - Studio Atamaris

Pomysł na niestandardową dekorację w domu. Fiolki wypełnione wodą oplatamy dekoracyjnym srebrnym drutem i mocujemy do nich silikonowe przyssawki. W ten sposób kwiatami można udekorować okno lub lustro.