Jaka tapicerka na kanapę?

W nowym domu mamy połączony salon z jadalnią i meble z kolekcji Smart firmy Mebin w kolorze dąb naturalny z frontami dąb naturalny / czarne szkło, stół i krzesła z czarną tapicerką na siedziskach również w kolorze dębu. Wybraliśmy już narożnik i rodzaj tkaniny Carabu HP(wzornik w załączniku), ale nie możemy się zdecydować na kolor, skłanialiśmy się ku czarnemu, jednak obawiam się, że będzie zbyt ciemno we wnętrzu. Podłogi jasne (dębowy parkiet / beżowe płytki Paradyż Masto Bianco w jadalni), ściany białe. 

Czarna kanapa nie musi przytłaczać wnętrza, jeśli jego metraż jest odpowiednio duży, a ściany w jasnych kolorach. Bardziej należałoby się obawiać tego, że każde zabrudzenie, okruszek, czy nitkę będzie na niej bardzo widać.

Do opisanej kolorystyki tak naprawdę będzie pasowała każda z tapicerek przedstawionych na wzornikach. Ale jeśli wybierzemy ciemniejszy kolor, aranżacja będzie bardziej elegancka. 

Proponuję kolor 107 ze wzornika nr 1. Ten kolor należałoby powtórzyć w postaci dodatków (np. dywan lub zasłony) lub pomalować w ten sposób np. ścianę za tv. Należy jedynie pamiętać, by te akcenty kolorystyczne nie wystąpiły obok siebie, a w różnych częściach pomieszczenia - wtedy całość będzie przyjemna dla oka.

Jaka tapicerka na kanapę? Jaka tapicerka na kanapę?
Witryna z kolekcji Smart marki Mebin - meble z tej serii będą w salonie. Wzornik nr 1.
Jaka tapicerka na kanapę? Jaka tapicerka na kanapę?
Wzornik nr 2. Wzornik nr 3.
Jaka tapicerka na kanapę? Jaka tapicerka na kanapę?
Wzornik nr 4. Wzornik nr 5.