Jaka tapicerka na kanapę?

W nowym domu mamy połączony salon z jadalnią i meble z kolekcji Smart firmy Mebin w kolorze dąb naturalny z frontami dąb naturalny / czarne szkło, stół i krzesła z czarną tapicerką na siedziskach również w kolorze dębu. Wybraliśmy już narożnik i rodzaj tkaniny Carabu HP(wzornik w załączniku), ale nie możemy się zdecydować na kolor, skłanialiśmy się ku czarnemu, jednak obawiam się, że będzie zbyt ciemno we wnętrzu. Podłogi jasne (dębowy parkiet / beżowe płytki Paradyż Masto Bianco w jadalni), ściany białe. 

Czarna kanapa nie musi przytłaczać wnętrza, jeśli jego metraż jest odpowiednio duży, a ściany w jasnych kolorach. Bardziej należałoby się obawiać tego, że każde zabrudzenie, okruszek, czy nitkę będzie na niej bardzo widać.

Do opisanej kolorystyki tak naprawdę będzie pasowała każda z tapicerek przedstawionych na wzornikach. Ale jeśli wybierzemy ciemniejszy kolor, aranżacja będzie bardziej elegancka. 

Proponuję kolor 107 ze wzornika nr 1. Ten kolor należałoby powtórzyć w postaci dodatków (np. dywan lub zasłony) lub pomalować w ten sposób np. ścianę za tv. Należy jedynie pamiętać, by te akcenty kolorystyczne nie wystąpiły obok siebie, a w różnych częściach pomieszczenia - wtedy całość będzie przyjemna dla oka.

Witryna z kolekcji Smart marki Mebin - meble z tej serii będą w salonie Tapicerka - wzornik nr 1
Witryna z kolekcji Smart marki Mebin - meble z tej serii będą w salonie. Wzornik nr 1.
Tapicerka - wzornik nr 2 Tapicerka - wzornik nr 3
Wzornik nr 2. Wzornik nr 3.
Tapicerka - wzornik nr 4 Tapicerka - wzornik nr 5
Wzornik nr 4. Wzornik nr 5.