Urządzamy nieustawny salon z aneksem

Mamy problem z ustawieniem stołu, kanapy i tv. Potrzebujemy też półek na książki i miejsca do przechowywania szkła i alkoholi. Na chwilę obecną połączyliśmy podwójnymi drzwiami pokój obok salonu z salonem, aby uzyskać przestrzeń, a skasowaliśmy drzwi z przedpokoju. Czy to jest dobry pomysł? 

Niestety duże przejście z salonu do gabinetu sprawiło, że salon stał się jeszcze bardziej nieustawny. Proponuję zmniejszyć otwór drzwiowy i przenieść go bardziej na prawo.

Między salonem a aneksem ścianka o wys. 130 cm - od strony salonu znajdzie się przy niej szafka rtv z tv. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się wydzielić wygodną strefę wypoczynkową (sofa, fotel i stolik kawowy). 

Ponadto w salonie - przy wyjściu do przedpokoju - półki na książki, które można częściowo zabudować i schować w nich szkło i alkohole.

W zabudowie meblowej w kuchni od lewej: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza i piekarnik pod spodem, ponownie szuflady lub cargo, na końcu szafka narożna z półką. Przy ścianie po prawej stronie szafki w formie pełnej zabudowy (od podłogi do sufitu bez blatu roboczego).

Urządzamy nieustawny salon z aneksem Urządzamy nieustawny salon z aneksem
Rys.1. Rzut salonu z aneksem kuchennym. Rys.2. Rzut salonu z aneksem kuchennym - propozycja aranżacji.