Wydawać by się mogło, że producenci uchwytów i relingów do szafek niczym już nas nie zaskoczą. Wybór jest przeogromny, więc miłośnicy każdego stylu znajdą coś dla siebie. Aseptic Line firmy Gamet to jednak zupełna nowość - uchwyty antybakteryjne i antyalergiczne.

Uchwyty, relingi oraz gałki do szafek z serii Aseptic Line firmy Gamet doskonale pasują zarówno do mebli nowoczesnych, jak i klasycznych, a przy tym dzięki innowacyjnej powłoce galwanicznej mają szczególne właściwości. Badania wykazały, że minimalizują ryzyko wystąpienia alergii kontaktowej na nikiel i chrom, są także odporne na rozwój niebezpiecznych bakterii takich jak: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa oraz Klebsiella pneumoniae i Enterococcus faecalis.

Jakie to ważne, pokazują statystyki. Na nikiel uczulonych jest 8% dzieci i 13% dorosłych. Już samo dotykanie niklowanej powierzchni wywołuje u nich świąd i inne problemy skórne. A ponieważ alergii kontaktowej nie sposób się pozbyć, pozostaje unikanie niklowanych przedmiotów.

Uchwyty i relingi Aseptic Line są całkowicie bezpieczne dla osób ze skłonnością do alergii
kontaktowych. Mają także działanie bakteriobójcze, niszczą groźne dla zdrowia drobnoustroje powodujące m.in. zapalenie płuc oraz zatrucia pokarmowe. Warto więc pomyśleć o zamontowaniu uchwytów i relingów Aseptic Line w szafkach kuchennych, a jeśli mamy w domu alergików, także do innych mebli.

Akcesoria meblowe Aseptic Line dostępne są w trzech wykończeniach galwanicznych: satynowym, szczotkowanym i błyszczącym.

źródło i zdjęcia: www.GAMET.eu