W weekend 10-11 grudnia 2011 roku już po raz szósty Poznań zaprasza na Międzynarodowy Festiwal RzeźbyLodowej. To największa tego typu impreza w Europie i okazja do zobaczenia w akcji najlepszych rzeźbiarzy.

W weekend 10-11 grudnia reprezentacje siedmiu państw zmierzą się na poznańskim Starym Rynku w widowiskowych zawodach. Będzie można na żywo zobaczyć, jak powstają niepowtarzalne lodowe dzieła sztuki. Imprezę odwiedzają najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej - reprezentacje Kanady, Rosji, Francji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Serbii oraz Polski.

Organizowany od 6 lat Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej przyciąga co roku najsłynniejszych artystów z całego świata. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki.

Po raz pierwszy w historii festiwalu powstanie lodowy plac zabaw dla najmłodszych!

Program Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej

Speed Ice Carving – 10 grudnia, Scena Główna  
Najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru - każdy w identycznej bryle lodu. Kto zrobi to najwierniej - wygra.

Warto przyjść na Stary Rynek i przekonać się, jak szybko powstać może rzeźba lodowa. Wszystkie dzieła (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

Konkurs Główny – 11 grudnia, Stary Rynek  
Dwanaście 2-osobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny.

Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Niepowtarzalny klimat konkurs zawdzięcza wyjątkowemu urokowi Starego Rynku i atmosferze zbliżających się świąt.

Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do UEFA EURO 2012™ będą premiowane dodatkowymi punktami.

Jeśli pogoda pozwoli, to zmrożone dzieła sztuki podziwiać będzie można do zakończenia Poznańskiego Betlejem, czyli do 22 grudnia.
 
źródło i zdjęcia: Poznań