17 listopada 2011 roku otwarto Axor Design Studio w salonie Greston - jedną z pierwszych w Polsce tego typu ekspozycji zaprojektowaną przez grupę ThinkThing.

W Axor Design Studio w salonie Greston możemy obejrzeć i kupić ceramikę sanitarną i armaturę zaprojektowaną dla marki Axor przez takie sławy designu jak Philippe Starck, Antonio Citterio, Patricia Urquiola, Jean-Marie Massaud czy Ronan i Erwan Bouroullec.

Wanny, umywalki czy baterie ich autorstwa to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, więc - tak jak obrazy w galerii - trzeba je odpowiednio zaprezentować. Podjęli się tego projektanci z grupy ThinkThing: Aneta Kostańska, Jacek Gałek, Mateusz Płóciennik, Mateusz Słociński.

- Pierwsze, co zrobiło na nas wrażenie, po wejściu do pomieszczenia, w którym miał powstać showroom, była jego surowość. To był motyw przewodni, który postanowiliśmy wykorzystać - opowiadają o swojej koncepcji projektanci. - Kolor ścian, prosta posadzka, architektoniczne oświetlenie... Te elementy dodały wyrazu loftowemu wnętrzu. W takim otoczeniu produkty AXOR i Hansgrohe czują się świetnie, kontrastując z nim swoją perfekcją. Aby jeszcze mocniej uwydatnić ten dizajnerski reżim armatury i pryszniców, jako wykończenie ekspozycji zastosowaliśmy duże tafle szkła - idealnie proste, idealnie gładkie i bezkompromisowe.

Gościem specjalnym otwarcia Axor Design Studio w salonie Greston był Marco Flaig z Phoenix Design, biura projektowego, które pracuje  dla takich firm jak Alape, Audi, Gira czy Siemems. Od lat współpracuje również z firmą Hansgrohe, dla której powstała kolekcja Axor Montreux, program Raindance, a ostatnio PuraVida.

Salon Greston - al. Krakowska 10
Sękocin-Nowy koło Warszawy

źródło i zdjęcia: Greston, Hansgrohe