Znamy już zwycięzców IV edycji organizowanego przez firmę Kler S.A. konkursu "Wizja Wypoczynku - polskie i włoskie w jednym stały domu".

Do tegorocznej edycji konkursu dla architektów i projektantów wnętrz Wizja Wypoczynku zgłoszono 47 projektów. Wszystkie prace prezentowały wyrównany, wysoki poziom artystyczny.

Jury oceniało je pod kątem estetyki, funkcjonalności, innowacyjności zastosowanych rozwiązań oraz atrakcyjności prezentacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebanalność twórczych poszukiwań projektantów, umiejętność poruszania się w zadanym wnętrzu oraz śmiałość prezentowanych wizji.

I nagroda
- zespół:  Izabela Smolak, Zofia Wojtach, Małgorzata Gwizd

 

Przyjęta w nagrodzonej pracy idea, zakłada, że mieszkanie to swoisty Teatr życiowych zdarzeń, którego aktorami są zamieszkujące w nim osoby, a scenerią to podporządkowana ich indywidualnym potrzebom przestrzeń, wypełniona swoistym rekwizytem – meblem.

II nagroda: Rafał Oleksik

 
Praca ta zwróciła uwagę Jury oszczędnymi środkami wyrazu przy zachowaniu czytelnej koncepcji wnętrza. W tej pracy jest bardzo trafne nawiązanie do natury obrazujące spokój i harmonię bez nadmiernej poetyki. Skromna ilość mebli w tej aranżacji zrekompensowana jest przestrzenią i oddechem.

III nagroda: Jakub Nieć

Harmonijny projekt, tchnący spokojem i umiarkowaniem. Niebanalna kolorystyka całości aranżacji z trafnie postawionym akcentem w centralnym punkcie kompozycji daje wyważoną i ciekawą odpowiedź na zadany temat.

Jury wyróżniło też 5 projektów:

  • I wyróżnienie - zespół: Karolina Pajnowska, Magdalena Osiniak
  • II wyróżnienie - zespół: Bartłomiej Poteralski, Maciej Popławski, Jakub Podgórski
  • III wyróżnienie: Karol Ciepliński
  • IV wyróżnienie: Łukasz Piotrowski
  • V wyróżnienie: Karolina Kosmęda

Zwycięskie projekty można obejrzeć na www.kler.eu.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie towarzyszącej Gali Finałowej IV edycji konkursu Wizja Wypoczynku, która odbyła się w pawilonie wystawowym Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.

źródło i zdjęcia: Kler S.A.