Farby i lakiery Sikkens znane są fachowcom na całym świecie. Teraz można kupić je także w Polsce.

Mija 220 lat, odkąd Wiert Willem Sikkens w holenderskim mieście Groningen zajął się produkcją lakierów. Sam był malarzem, więc postanowił stworzyć farby takie, jakich potrzebują fachowcy.

Dziś Sikkens to ceniona na świecie marka profesjonalnych farb dekoracyjnych i lakierów. Wersal, zabytkową starówkę we włoskim Portofino, Wieżę Japońską w Brukseli malowano waśnie nimi. Od 2012 roku AkzoNobel - największy na świecie producent farb i lakierów - wprowadza farby dekoracyjne Sikkens także na Polski rynek.

Idea założyciela firmy pozostaje wciąż aktualna - farby dekoracyjne Sikkens przeznaczone są dla profesjonalistów: architektów, dekoratorów i architektów wnętrz oraz firm wykonawczych. To odbiorcy najbardziej wymagający, dla których liczy się przede wszystkim przewidywalność, niezawodność i wygoda użytkowania.

Farby dekoracyjne Sikkens te oczekiwania spełniają - wiernie oddają kolory, skutecznie kryją, dają trwałą powłokę, a ich konsystencja ułatwia malowanie. Wykonawcy zapewnia więc komfort pracy i pewność, że jego klient będzie zadowolony z efektu.

W ofercie Sikkens znajdziemy farby do każdego typu podłoża - od różnego rodzaju tynków wewnętrznych i zewnętrznych poprzez powierzchnie drewniane po szkło, metal i beton. Są to takze rozwiązania kompleksowe - linie produktów przeznaczone do określonych obiektów, np. antybakteryjna farba z aktywnymi jonami srebra Sikkens Alpha SanoProtect dla placówek medycznych.

W Polsce produkty Sikkens można kupić w największych miastach u Partnerów Strategicznych Sikkens. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, wsparcie techniczne, a także wziąć udział w  autorskich szkoleniach nt. zastosowania koloru i aplikacji farb Sikkens.

źródło i zdjęcia: Sikkens/AkzoNobel