Gruppa - to jedna z najciekawszych formacji artystycznych lat osiemdziesiątych. Tworzyli ją artyści młodego pokolenia warszawskiej ASP, którzy wspólnie rozpoczynali artystyczną drogę: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk i Ryszard Woźniak.

W atmosferze niepewności, ale także zabawy dystansowali się od tej rzeczywistości, dorabiając jej "gębę" poprzez śmiech i ironię. To była ich recepta na te czasy i... na artystyczną działalność. Od lat dziewiędziesiątych, gdy diametralnie zmieniła się polska rzeczywistość, artyści nie działają już pod szyldem "Gruppa", ale kontynuują pracę artystyczną, każdy już na własny rachunek (oprócz Pawła Kowalewksiego, który założył agencję reklamową).

Twórcy są nadal jednymi z bardziej rozpoznawalnych artystów w polskim art worldzie, a każdy z nich wypracował własną, indywidualną i charakterystyczną stylistykę.

Wystawa w Galerii Milano jest niepowtarzaną okazją prześledzenia i skonfrontowania ze sobą współczesnych, najnowszych prac artystów "Gruppy". Zobaczymy też aktualne prace Pawła Kowalewskiego, który od 1992 r. nie eksponował swoich obrazów. Na pokaz artyści wspólnie przygotują nowy numer "Oj dobrze już" - kultowego pisma, które redagowali w latach 80.

Artyści biorący udział w wystawie: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk i Ryszard Woźniak.