Wybierając farby do wnętrz, zwracamy uwagę, aby ściany mogły oddychać. Teraz możemy kupić także oddychające płytki - RespirO2 marki Ceramstic.

Większą część życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, ważne więc, aby powietrze w nich było czyste i świeże. Oddychające płytki RespirO2 pochłaniają zapachy i regulują wilgotność, zapewnią w mieszkaniu zdrową atmosferę.

Skraplająca się na ścianach lub oknach para wodna, wysuszone grzejnikami powietrze, wyziewy z kuchenek gazowych, dym papierosowy, ulatniające się z mebli i wykładzin szkodliwe substancje - to wszystko nie sprzyja naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Wypalane z naturalnych materiałów ilastych płytki RespirO2 mają porowatą strukturę, pochłaniają więc lub oddają parę wodną, zapewniając optymalną wilgotność powietrza. Są idealne wszędzie tam, gdzie panuje nadmierna wilgoć lub powietrze jest przesuszone. Utrzymując wilgotność powietrza na poziomie 40-70%, płytki RespirO2 zapobiegają rozwojowi pleśni i chronią nasze drogi oddechowe i skórę przed wysuszeniem.

Co więcej, te niezwykłe płytki ceramiczne działają jak filtr - wchłaniają i neutralizują szkodliwe substancje i nieprzyjemne zapachy. Dzięki nim w odzież w garderobie będzie zawsze pachniała świeżością, a mieszkanie palacza nie przesiąknie dymem.

Producent nie zapomniał, oczywiście, że płytki RespirO2 mają być ozdobą wnętrza, proponuje więc duży wybór wzorów i kolorów. Serie Bamboo, Mirage i Aroma to jednolite płytki w stonowanych odcieniach. W seriach Garden i Kids dominują natomiast kolorowe, radosne motywy roślinne i kwiatowe. W wysmakowanej serii Orient znajdziemy dekoracyjne, bogato zdobione płytki do złudzenia przypominających tapety.

Tak więc płytki RespirO2 to pomysł na ciekawą aranżację mieszkania, ale przede wszystkim inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowie domowników.

źródło i zdjęcie: Ceramstic