Wykonanie tradycyjnego fresku wymaga mistrzowskich umiejętności. Te z kolekcji Affreschi włoskiej marki Candis bez większego trudu możemy mieć we własnym domu.

Najsłynniejsze freski to te w Kaplicy Sykstyńskiej namalowane przez Michała Anioła. Aby w pełni docenić ich mistrzostwo, trzeba wiedzieć, jak technicznie trudne było wykonanie malowidła.

Farbę nanoszono na mokry  jeszcze tynk wapienny - gdy ten wysechł, zanim malarz skończył pracę, trzeba było skuwać. O jakichkolwiek malarskich poprawkach nie było mowy.

Zafascynowani dziełami wielkich mistrzów renesansu i baroku projektanci włoskiej marki Candis postanowili przypomnieć nam tę efektowną technikę malarską. I tak powstała kolekcja Affreschi - dekoracje ścienne imitujące tradycyjne freski.

W kolekcji jest 12 dekoracji ściennych inspirowanych dziełami wielkich malarzy - barokowe amorki z łukami, rajskie ogrody, misterne kompozycje kwiatowe, a nawet piękny fresk przedstawiający mapę świata i niezwykle plastyczny portret matki z dzieckiem.

Wszystkie freski marki Candis do złudzenia przypominają te autentyczne. Każdy detal odmalowany jest z największą starannością, wiernie odtworzono także fakturę antycznych fresków. Dzięki temu, patrząc na nie, a nawet dotykając, mamy nieodparte wrażenie, że są to autentyczne malowidła sprzed wieków.

Od tych prawdziwych różnią się nie tyle wyglądem, co łatwością umieszczenia na ścianie. Zamiast mozolnego malowania na mokrym tynku, wystarczy bowiem przykleić je do ściany jak nalepkę. Kilka chwil i wzór z kolekcji Affreschi zdobić będzie naszą ścianę.

  • Cena: od 972 zł brutto do 2 295 zł brutto (w zależności od wzoru)
  • Wymiary: od 80 cm x 100 cm do 190 cm x 100 cm

źródło i zdjęcia: B.M. Polska Sp. z o.o.