Zakończoną 17 czerwca 2012 roku warszawską edycję kursu projektowania wnętrz prowadzonego przez Creatora tradycyjnie podsumował konkurs na najlepszy projekt. Tym razem najbardziej spodobała się praca Julii Ryder - projekt mieszkania dla młodego muzyka rockowego.

Julia Ryder - projektantka wnętrz i krajobrazuJulia Ryder jest absolwentką SGGW, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu. Już na studiach zaczęła pracę w zawodzie. Wykonała między innymi Koncepcję Zagospodarowania Ogrodu Krasińskich i Placu Narutowicza w Warszawie.

- Od pięciu lat z powodzeniem współpracuję z prywatnymi inwestorami - mówi  projektantka. - Oprócz projektowania krajobrazu zawsze interesowałam się modą, sztuką, designem, projektowaniem mebli i wnętrz.

- Brałam na przykład udział w przygotowaniu i organizacji Warsaw Fashion Weekend i zajmowałam się renowacją mebli. Miałam również przyjemność prowadzić wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

We wnętrzach, podobnie jak przy projektowaniu krajobrazu, stara się wychwycić wszystkie zależności, linie i podziały, które nieraz wyznaczają nowe strefy i kształty.

- Przed przystąpieniem do projektowania ważne jest, by zauważyć nie tylko mankamenty danego wnętrza, ale również atuty, które warto wykorzystać i podkreślić - zdradza sekrety swojego warsztatu Julia Ryder. - W prezentowanym projekcie wnętrza niewątpliwym atutem są duże okna, których wysokość zdeterminowała np. wysokość zabudowy w sypialni, czy pokoju muzycznym. Problematyczna mogła wydawać się za to ściana między pokojami.

Projekt ukazuje, jak Julii Ryder udało się ją zaaranżować, dzięki wprowadzeniu symetrii i ładu do obydwu pomieszczeń.
Projektantka stara się, by każdy mój projekt był spójny, funkcjonalny i, co najważniejsze, dopasowany do potrzeb inwestora.

Patronat Czas na WnętrzeNajbliższe terminy kursów projektowania wnętrz:

  • Warszawa - 08.09 - 28.10.12
  • Kraków - 15.09 - 18.11.12

Wykładowcy, Dominika Dyl i Miłosz Kowalski, to projektanci o ogromnym doświadczeniu. Od lat prowadzą zajęcia na uczelniach i mają dar przekazywania wiedzy.

Informacje o kursie i zapisy:

Creator - kursy projektowania wnętrz

e-mail: biuro@creator.net.pl
tel.: 022 759 16 02, 0 504 222 373
faks: 022 759 16 02