Nowoczesna armatura wyposażona w funkcjonalne rozwiązania to sposób na opanowanie kuchennego bałaganu. Większość prac wykonywanych w kuchni koncentruje się wokół zlewu, dlatego warto dobrze zorganizować sobie kuchenną przestrzeń.

Firma Oras ma w swojej ofercie rozwiązania, które z łatwością łączą wygodę użytkowania, ekologiczne rozwiązania i design.

Funkcjonalne rozwiązania

Wygodna armatura kuchenna to nie tylko kran, ale również jego wyposażenie m.in. wyciągana wylewka, dostępna w kolekcji - Oras Aventa, Oras Safira i Oras Vega. Rozwiązanie to dobrze się sprawdza do opłukiwania naczyń o dużych gabarytach, mycia sałaty czy napełniania wiadra. Dodatkowo linia Oras Safira i Oras Vega ma dodatkowy gadżet - szczotkę mocowaną na elastycznym wężu, który można wyciągać. Szczotka ma własny dopływ wody, dzięki czemu z łatwością można umyć zaschnięte garnki czy patelnie, nawet te o dużych gabarytach.

Ekologia przede wszystkim

Nowoczesna bateria kuchenna powinna ekologiczna, ponieważ aż 10% zużywanej wody wykorzystujemy w kuchni na zmywanie i gotowanie. Jeżeli zamontujemy dobrą i funkcjonalną armaturę kuchenną, oszczędzanie stanie się proste. Dla osób wybierających baterie jednouchwytowe optymalnym rozwiązaniem jest linia Oras Vega z eko-przyciskiem - po uruchomieniu kranu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem. Sterowanie przyciskiem jest bardzo proste - jeśli potrzebujemy większego strumienia wystarczy jedno kliknięcie i mocniejszy strumień powraca.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest linia Oras Ventura. To bateria z dwoma wylewkami: wysoką - do pracy w kuchni i niską - do opłukania rąk. Położona wyżej wylewka ułatwia mycie naczyń czy warzyw. Natomiast niższa końcówka to bateria bezdotykowa, dzięki której na szybkie opłukanie rąk (2 sekundy) wykorzystamy ok. 200 ml wody, a w klasycznym kranie będzie to dwa razy więcej.


Design i wygoda

Jedną z istotnych zalet baterii kuchennej jest jej odpowiednia wysokość - im wyższy kran, tym łatwiej możemy pod nim płukać naczynia, garnki czy też napełniać np. wazony. Firma Oras ma w swojej ofercie dwie wysokie, designersie linie - La Cucina Alessi, zaprojektowaną przez słynny dom projektowy Alessi i Oras Cubista, o nowoczesnym i ciekawy wyglądzie.

źródło i zdjęcia: Oras