10 września 2012 r. ruszają Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie. To już 39 edycja tej imprezy! Przez 5 dni Ostróda będzie meblarskim centrum Polski.

Start 39 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie już w poniedziałek 10 września. Natomiast we środę, 12 września, odbędzie się wielkie otwarcie nowej hali targowej - Demuth Areny Ostróda.

Wśród zaproszonych gości są m.in. wicepremier, minister gospodarki, szefowie agencji rządowych, wojewoda warmińsko-mazurski, a także burmistrz Ostródy.

W programie imprezy widowiskowy pokaz akrobatyczny, uroczyste przecięcie wstęgi, a wieczorem przyjęcie koktailowe i koncert znanego polskiego zespołu "Raz, Dwa, Trzy".

- Fantastyczny obiekt, około 15-20 tys. planowanych gości oraz sprzyjający biznesowi klimat, to wszystko sprawia, że MTM to jedna z ważniejszych imprez branży meblarskiej w tej części Europy - przekonuje Elżbieta Zadka, specjalista ds. targów w spółce Demuth Alfa.

- W Ostródzie pojawią się największe firmy meblarskie z Polski i zagranicy, ale otwieramy się również na mniejszych partnerów – dodaje Elżbieta Zadka.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie znalazły się w Planie Imprez Targowych Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- Patronujemy temu ważnemu wydarzeniu handlowemu od kilku edycji - mówi wiceprezes agencji Bożena Czaja. - Targi ostródzkie to wzorowy przykład przedsiębiorczości, energii i aktywności biznesowej. Promujemy je, bo jesteśmy dumni, że w makroregionie Polski Wschodniej, którego rozwój gospodarczy aktywnie wspieramy, odbywa się impreza wystawiennicza na europejskim poziomie, którą warto Europie pokazać.

Podczas targów jesiennych, agencja organizuje ekspozycję 20 producentów mebli z Polski Wschodniej, pokrywając wszystkie koszty uczestnictwa w targach każdej z firm. Specjalnie na potrzeby PAIiIZ-u MTM wygospodarowało jedną z trzech głównych hal targowych.

Jesienne Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie potrwają od 10 do 14 września 2012 roku.

źródło i zdjęcie: Demuth Alfa