Edward Dwurnik to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów współczesnych i niezwykle barwna postać. Jego prace z różnych cykli można oglądać na indywidualnej wystawie w Salonie Wystawowym Marchand, a 2 października także spotkać się z artystą.

Do najbardziej rozpoznawalnych prac Edwarda Dwurnika należą widoki miast z lotu ptaka z cyklu "Podróże autostopem". Widać w nich inspiracje twórczością Nikifora, z którego malarstwem Dwurnik zetknął się na początku swej artystycznej drogi (w 1965 r.) i który był dla artysty najważniejszym mistrzem.

Na wystawie w Salonie Marchand zobaczymy kilkadziesiąt prac Edwarda Dwurnika z różnych okresów. Znalazły się wśród nich zarówno miejskie widoki z lotu ptaka, jak "Idealne miasto - Warszawa" z 2005 r., czy "Łódź" z 1995 r., olej z cyklu "Morze" z 1992 r. oraz prace niezaangażowane, m.in. "Czerwone tulipany", 2012 r.

Wystawę można oglądać w godzinach: 11-19 (pon.-pt) i 11 -16 (sob.). Na spotkanie z Edwardem Dwurnikiem DESA Unicum zaprasza 2 października 2012 roku o godz. 18.