Tegoroczny festiwal designu w Gdyni odwiedziło aż 93 tysiące gości! Nie było Cię tam? Masz szansę nadrobić zaległości, bo Gdynia Design Days zagości teraz w Warszawie!

Piąta, jubileuszowa edycja Gdynia Design Days w lipcu 2012 roku uczyniła Gdynię letnią stolicą designu. Wraz z nadejściem jesieni festiwal przenosi się do stolicy.

Od 21 września do 12 października w warszawskiej Soho Factory zagoszczą cztery festiwalowe wystawy: "Ładny Kraj", "Made in Poland - cudze chwalicie własnego nie znacie", "Bóg Humor Ojczyzna. Projektowanie rosyjskie" i "Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989".

21 września w wernisażu warszawskiej edycji Gdynia Design Days udział weźmie szerokie grono miłośników Gdyni, firmy oraz pracownie projektowe i architektoniczne, muzea, showroomy, redakcje mające swoje siedziby na terenie Soho Factory m.in. Muzeum Neonów, Magazyn Praga, redakcja MaleMena. Zapowiada się więc spektakularne wydarzenie łączące design, architekturę, muzykę, film, fotografię i dobrą kuchnię.

Warszawska edycja Gdynia Design Days to poza głównymi wystawami także projekty związane z fotografią, muzyką i filmem. Wśród gości spodziewamy się wielu osobistości ze świata kultury i sztuki. To także wyjątkowa okazja do spotkania z osobami, które decydują o wyglądzie naszej przestrzeni publicznej, a rzadko występują publicznie.  Do udziału w prowadzonych przez nich wykładach i warsztatach zapraszamy zarówno doświadczonych architektów i projektantów, jak i najmłodszych odbiorców.

Ogromnym atutem festiwalu jest miejsce - Soho Factory po raz pierwszy zaprezentuje przed publicznością przestrzenie, które dotąd nie były otwarte dla zwiedzających.

Gdynia Design Days - edycja warszawska. Zapraszamy na pierwszy festiwal sztuki projektowania w stolicy!

Termin: 21 września - 12 października 2012
Lokalizacja: Soho Factory - Warszawa, ul. Mińska 25
Program festiwalu  - Gdynia Design Days

źródło i zdjęcie: Centrum Designu Gdynia